فعالیت ۱۰۱ تعاونی دانش‌بنیان در کشور

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۰۱ تعاونی دانش‌بنیان در کشور فعالیت می‌کنند که برای تقویت و توسعه آنها در حال برنامه‌ریزی هستیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، مهدی مسکنی روز چهارشنبه در حاشیه نشست با فعالان بخش تعاون قزوین افزود: با حمایت‌های دولت درصدد هستیم تا براساس نیازها و اولویت‌های کشور تعاونی‌های دانش‌بنیان را گسترش دهیم.

معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در حال حاضر۱۰۱ هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد اما تعداد تعاونی‌های ثبت شده ۲۴۳ هزار مورد است که تعداد زیادی از آنها پس از پایان ماموریت‌شان منحل شده اند.

این مسوول با بیان اینکه برای رسیدن به ۲۵۰ هزار تعاونی در پایان سال جاری هدف‌گذاری شده بود،اظهار کرد: متاسفانه به دلایل مختلف به این عدد نرسیدیم و در حال حاضر اما امیدواریم با برنامه‌ریزی در سال آینده شاهد تحقق آن باشیم.

معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۵۰۰ تعاونی مسکن در کشور،گفت: از این میان ۵۳۸ مورد تعاونی مشکل دار هستند.

وی با بیان اینکه براساس آخرین بررسی‌های انجام شده سهم تعاون در اقتصاد کشور کمتر از هفت درصد بوده است،اظهار کرد: امیدواریم با رویکرد دولت سیزدهم به زودی شاهد ارتقای این حوزه و افزایش سهم آن در اقتصاد میهن اسلامی باشیم.

مسکنی با بیان اینکه سند توسعه تعاون سال ۹۱ از سوی رئیس جمهور وقت ابلاغ شد اما بی توجهی‌ها در دولت قبل موجب شد تا به این مساله پرداخته نشود،اظهار کرد: پس از یازده سال برای نخستین بار رئیس جمهور در شهریور ماه امسال با حضور هفت تن از وزرا و مسوولان نهادهای ذیربط، تکالیف وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را برای تحقق ۲۵ درصدی سهم تعاون در اقتصاد مشخص و ابلاغ کرد.

این مسوول در ادامه گفت: ایجاد تعاونی‌های پلتفرمی را با هدف ایجاد زیرساخت برای تعامل و ارتباط بهتر میان کسب و کارها و مصرف کنندگان در دستور قرار داده‌ایم و در همین راستا امسال نخستین تعاونی از این جنس در هفته تعاون راه‌اندازی شد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تعاونی پلتفرمی فریلنسرها نیز با هدف استفاده بهتر از ظرفیت‌های کاری افراد آزادکار و بدون تعهد مشخص به سازمان‌ها برای کمک به حوزه اقتصاد بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا