منطقه آزاد قشم بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تمرکز دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر لزوم تحقق شعار «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» در این منطقه، گفت: حمایت ویژه از شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تاکید است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، افشار فتح الهی در راستای تحقق شعار «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» و منویات مقام معظم رهبری دستورات ویژه‌ای جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صادر کرد.

وی گفت: شرکت های دانش‌بنیان نقش مهمی در بسترسازی توسعه، ارتقای فناوری مرتبط با زیست بوم هر منطقه، ایجاد خلاقیت و نوآوری در چارچوب اقتصاد مقاومتی دارند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: از همین روی حمایت از توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و تکنولوژی و افزایش اثربخشی فعالیت‌های اقتصادی در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار داد.

فتح الهی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ویژه در جهت افزایش تولید، تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان و تامین نیازهای این شرکت‌ها از جمله اقداماتی است که به زودی انجام خواهد شد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: همچنین ایجاد ساز و کاری برای سرعت بخشیدن به فرآیندهای اداری و کاهش بوروکراسی از دیگر برنامه‌هایی است که برای افزایش حمایت از این شرکت‌ها در سازمان منطقه آزاد قشم انجام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به وجود مرکز بین‌المللی رشد و پارک زیست فناوری خلیج فارس زیرساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت شرکت های دانش‌بنیان در جزیره فراهم است و تلاش می‌کنیم با ایجاد مزایای ویژه زمینه فعالیت این شرکت‌ها را تسهیل کنیم.

فتح الهی تاکید کرد: به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ایمان داریم و حمایت از فعالیت این شرکت‌ها در جزیره قشم را جزو یکی از اصول اساسی حوزه اقتصادی می دانیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا