نقش بازار اختصاصی در بورس برای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان

کارشناس بازار سرمایه گفت: ایجاد بازار اختصاصی در بورس برای شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند تامین مالی برای این شرکت‌ها را سهل‌تر کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «مهدی دلبری» با اشاره به تفاهم‌نامه سازمان بورس با معاونت فناوری گفت: ارزش بازارسرمایه با ارزش بازار سپرده بانکی نزدیک به هم بوده و معمولا تامین مالی از بازار سرمایه به سبب تنوع در ابزار مورد استقبال قرار می‌گیرد و تامین مالی از بازار سرمایه بلند مدت بوده و افراد با دانش مالی بیشتر می‌توانند در تامین سرمایه بنگاه‌ها از بازار سرمایه کمک گیرند.

او در ادامه افزود: به سبب ویژگی‌های مطرح شده شرکت‌های دانش‌بنیان هم می‌توانند از این فضا استفاده کنند البته که این بازار پیچیدگی‌های خاص خود را هم دارد.

به گفته دلبری، یکی از مزایای که در تامین مالی شرکت‌ها از بازار سرمایه وجود دارد این است که که سهامداری نیز توسعه پیدا می‌کند. نکته مهم دیگر این است که برای ورود به بازار سرمایه باید حداقل استاندار‌های مالی رعایت شود معمولا شرکت‌های دانش بنیان به سبب ساختار فنی و علمی خود به مسائل مالی و حسابرسی کمتر توجه دارند که با ورود به بازار‌های سرمایه می‌توانند این ضعف را هم پوشش دهند.

او افزود: ایجاد بازار اختصاصی در بورس برای شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند علاوه بر عمق بخشی به بازار سرمایه تامین مالی برای این شرکت‌ها را سهل‌تر کند و حمایت خوبی از شرکت‌های دانش‌بنیان تلقی شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا