احسان خاندوزی: ۱۵۰ مانع راه‌اندازی کسب و کار با مصوبه دولت حذف می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با مصوبه امروز هیأت مقررات‌زدایی، 150 حکم از موارد دست‌وپاگیر برای صدور مجوزهای کسب و کار شناسایی شد که به دولت منتقل می‌شود تا این موارد حذف شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس، «سید احسان خاندوزی» روز دوشنبه در هفتاد و سومین جلسه هیات مقررات‌زدایی در وزارت اقتصاد، اظهار داشت: با مصوبه امروز هیات مقررات‌زدایی 150 حکم از موارد دست‌وپاگیر برای صدور مجوزهای کسب و کار شناسایی شده و به دولت منتقل می‌شود تا این موارد حذف شود؛ امیدواریم با اولویتی که رئیس‌جمهور در مورد کسب‌کارها و رفع موانع مقرراتی دارد، این موانع مقرراتی سریعاً کنار گذاشته شود.

وی گفت: همچنین 20 حکم دیگر که از سوی مجلس تدوین شده و مانع کسب‌وکارهاست، شناسایی و برای رونق کسب و کارها با همکاری مجلس و کمیسیون رونق تولید حذف می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در نظر داریم سلیقه کارمندان در صدور مجوزهای کسب و کار را حذف کنیم و صدور مجوزها بر اساس مقررات و سامانه صدور مجوزها سریعا ارائه شود.

خاندوزی گفت: در 2 هزار مجوز کسب و کار امکان اعمال نظر سلیقه‌ای از سوی کارمندان را به صفر رسانده‌ایم، به گونه‌ای که مقررات دولت نباید دستاویزی برای تاخیر در صدور مجوزها باشد.

وی گفت: شرایطی مانند داشتن حداقل 27 سال برای راه‌اندازی کسب و کارهایی که با سرمایه افراد انجام می‌شود، جایگاهی ندارد و باید این شرایط حذف شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا