حامد ویس کرمی: 56 مجوز کارآفرینی امسال صادر شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به فعالیت ۲۴۰ مرکز کاریابی در استان گفت:سال جاری حدود ۵۶ مجوز در حوزه کارآفرینی صادر شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از خبرگزاری دانشجو، در سال‌های اخیر افزایش عرضه نیروی جوان به بازار کار مشکل اشتغال کشور را دو چندان کرده است. از این رو جویندگان کار به ویژه جوانان برای یافتن شغل به روش‌های مختلفی اقدام می‌کنند. در این میان دفاتر کاریابی به عنوان بازوان اجرایی وزارت کار از جمله ابزار‌های کارآمدی هستند که با ورود خود به بازار کار و شناسایی فرصت‌های شغلی می‌توانند تأثیر مناسبی در کاهش هزینه جستجوی شغل ایفاء کنند.

شهر تهران از لحاظ موقعیت سیاسی به خاطر پایتخت بودن و وجود سفارت‌خانه‌ها، به لحاظ اقتصادی به دلیل وجود کارخانجات، موقعیت‌های صنعتی و مهاجرت افراد از سایر استان‌ها برای پیدا کردن شغل، از بازار کار بالایی برخوردار است. به دلیل وجود مشاغل متنوع در این شهر، افراد می‌توانند در تمامی رشته‌ها و شغل‌های متفاوت استخدام شده و مشغول به کار شوند.

مطابق گفته‌ای مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در استان ۱۴۹ کاریابی داخلی، ۸۴ کاریابی خارجی و ۷ کاریابی دریایی مشغول به فعالیت هستند.

حامدویس کرمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه ۲۴۰ مرکز کاریابی در استان تهران فعالیت می‌کنند می‌گوید:این دفاتر بعنوان یکی از ابزار‌های مدیریت بازار کار، حلقه اتصال کارجویان و کارفرمایان بوده و می‌توانند نفش موثری در مدیریت بازار کار داشته باشند.

وی آموزش‌های روزآمد، شناخت و تحلیل واقعیت‌های بازار کار استان، شناسایی نیاز‌های بازار کار و ارتباط مستمر با بخش تولید را از ضرورت‌های کاری دفاتر کاریابی دانست و از تاسیس تعداد ۲۵ کاریابی جدید حقیقی و الکترونیک در استان تهران خبر داد و افزود: تاسیس دفاتر کاریابی نسبت به سال گذشته از ۲۵۷ درصد رشد برخوردار بوده است.

مدیرکل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اهمیت ایجاد مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در ترویج و توسعه کارآفرینی در استان، بیان کرد: صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان تهران در ۹ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارای رشد بیش از ۶۵ درصدی است.

وی تصریح کرد: طی سالجاری در استان تهران مجموعاً ۵۶ مجوز در حوزه‌های مختلف کارآفرینی مشتمل بر ۳۳ مجوز مرکز مشاوره کارآفرینی، ۱۰ مجوز شتابدهنده، ۵ مجوز فضای کاری مشترک و ۸ مجوز کافه کارآفرینی صادر شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خبرگزاری دانشجو
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا