اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان

معاون تعاون وزارت کار از اختصاص تسهیلات ویژه برای شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از خبرگزاری دانشجو، «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» عنوان نامگذاری سال ۱۴۰۱ است و در همین راستا توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نقش مهم شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد و نیز اشاعه تکنولوژی در شبکه‌های نوآوری، اهمیت وجود چنین شرکت‌هایی را در جوامع امرزی مشخص می‌کنند. بالا بردن نرخ اشتغال زایی، فروش، صادرات و تشکیل سرمایه ماحصل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه اقتصاد؛ و کمک به انتقال تکنولوژی از بخش‌های تحقیقاتی به بخش‌های تولیدی و صنعتی نتیجه فعالیت اینگونه شرکت‌ها در زمینه اشاعه تکنولوژی است.

از سوی دیگر تعاون به عنوان یکی از ارکان مهم در اقتصاد نقش بسزایی دارد؛ بنابراین اگر یک تعاونی که در عرصه دانش‌بنیان فعالیت دارد مورد حمایت قرار گیرد می‌تواند تأثیرات خوبی در اقتصاد و مولفه‌های آن داشته باشد.

مهدی مسکنی، معاون تعاون وزارت کار در مورد تسهیلات ارزان‌قیمت برای شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان گفت: تاکنون ۱۰۱ شرکت تعاونی دانش‌بنیان در کشور ثبت شده است، برنامه‌ریزی شده است تسهیلات ارزان‌قیمت اختصاص یابد و تعداد این تعاونی‌ها تا آخر سال به ۲۵۰ شرکت افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: منابع ارزان‌قیمت برای تعاونی‌های دانش‌بنیان در قالب ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات و همچنین ۳ هزار میلیارد تومان دیگر از تسهیلات بانک توسعه تعاون اختصاص می‌یابد و در مجموع ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای دانش‌‌بنیان‌ها پرداخت خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خبرگزاری دانشجو
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا