بنیاد برکت با دانشگاه علامه در طرح‌های دانش‌محور همکاری می‌کنند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و پارک علم و فناوری دانشگاه علامه، در زمینه راه‌اندازی طرح‌های دانش‌محور، همکاری می‌کنند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، در مراسم برگزاری نشست حل مسائل کشور در حوزه اشتغال، نوآوری، کارآفرینی و فن‌آوری با تمرکز بر کسب‌و کارهای خرد و صنایع کوچک که در سالن اجتماعات دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و پارک علم و فناوری دانشگاه علامه طباطبایی در حمایت از واحدهای فناور و نوآور به امضا رسید.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت در این مراسم از همکاری با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی تمامی استان‌های کشور خبر داد و گفت: حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در این پارک‌ها و مراکز برای راه‌اندازی و توسعه طرح‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور از جمله اهداف آغاز این همکاری است.

مرتضی نیازی تاکید کرد: بنیاد برکت این تفاهم‌نامه‌های همکاری را با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی در راستای منویات مقام معظم رهبری، تحقق سیاست‌های مد نظر ایشان و عمل به شعار سال ۱۴۰۱ و با هدف حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در این پارک‌ها و مراکز به امضا می‌رساند.

به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت، این بنیاد تا پایان سال جاری با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی تمامی استان‌های کشور، تفاهم‌نامه همکاری مشترک برای حمایت از طرح‌های دانش‌محور به امضا می‌رساند.

نیازی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تا به امروز با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی ۲۰ استان برای راه‌اندازی ۳ هزار و ۸۰۰ طرح دانش‌محور با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده است.

وی با بیان اینکه یک اقتصاد پویا از سه بخش تشکیل شده است، گفت: صنایع کوچک و کسب‌وکارهای خرد، کسب و کارهای متوسط و کسب و کارهای بزرگ سه بخش مهم اقتصاد پویا و توسعه‌محور است.

نیازی ادامه داد: اقتصاد پویا سهمی را به هر کدام از این سه بخش اختصاص می‌دهد چرا که هر کدام از این‌بخش ها پتانسیلی دارند که می‌توانند در اقتصاد کشور نقش‌آفرینی کنند. این سه بخش در پیوند با هم است که می‌توانند یک اقتصاد پویا و کارآفرین را جلو ببرند. به منظور تدوین مدل توسعه مبتنی بر تولید در مناطق کمتر برخوردار ابتدا می‌بایست به راه‌اندازی کسب‌وکارهای خرد خانگی توجه شود و سپس از دل این کسب‌وکارهای خرد خانگی، کسب‌وکارهای کارگاهی و از دل این نوع از کسب‌وکارها می‌توان به راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی امیدوار بود. بنابراین برای رسیدن به توسعه باید از هر سه بخش متناسب با ظرفیت‌ها و ویژگی‌های آن حمایت هدفمند شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نیز در این مراسم گفت: مهم است بتوانیم نشان دهیم که دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاه علوم انسانی چه خدماتی قرار است به جامعه ارائه دهند. به همین دلیل، موضوع راه‌اندازی مراکز رشد و نوآوری در دانشکده‌های مختلف مطرح شد تا دانش‌آموختگان علوم انسانی با استفاده از این مراکز و ارائه ایده‌های خلاقانه و نوآورانه و تشکیل تیم، وارد فضاهای کسب‌و کار شوند.

عبدالله معتمدی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه علامه طباطبایی و بنیاد برکت گفت: امضای این تفاهم‌نامه به کسب‌وکارهای دانشجویان و فرآیندهایی که در آینده قرار است توسط دانشجویان شکل بگیرد، کمک می‌کند. همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه از خلاقیت و مدل کسب‌وکارهای دانشجویی حمایت مادی و معنوی به‌عمل می‌آید.

معتمدی اعلام کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، بنیاد برکت حمایت کامل از دانشجویان و استادانی که تیم‌های کارآفرینی را تشکیل می‌دهند و بخشی از حمایت گروه‌های کارآفرین را برعهده می‌گیرد.

بنیاد برکت مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان را برای حمایت از ۲۰۰ طرح در نظر گرفته است.

نشست حل مسائل کشور در حوزه اشتغال، نوآوری، کارآفرینی و فناوری با تمرکز بر کسب‌وکارهای خرد و صنایع کوچک به همت دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی و با همکاری بنیاد برکت، معاونت پژوهشی و پارک علم و فناوری دانشگاه علامه طباطبایی، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و مؤسسه کار و تأمین اجتماعی برگزار شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا