سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

ساخت نخستین کارخانه نوآوری بخش آب به‌زودی آغاز می‌شود

رییس موسسه تحقیقات آب گفت: قرارداد اجرایی نخستین کارخانه نوآوری بخش آب کشور امروز با حضور وزیر نیرو به امضا رسید و به‌زودی عملیاتی می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «محمدرضا کاویان‌پور» روز جمعه در حاشیه افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب افزود: کارخانه نوآوری آب همانند پارک‌های علم و فناوری محلی برای گردهم آمدن شرکت‌های دانش‌بنیان، شتاب دهنده‌ها، مراکز رشد است.

وی ادامه داد: کارخانه نوآوری صنعت آب محلی است برای آموزش دادن و نیز حمایت از شرکت‌ها چه حمایت‌های مالی و چه حمایت‌های فکری که انجام خواهد داد.

رییس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: کارخانه نوآوری صنعت آب سرمایه‌گذاران ریسک پذیر را جذب می‌کند تا در شرکت‌های دانش‌بنیان و بر روی محصولاتی سرمایه گذاری کنند که نیاز بخش آب کشور است.

کاویان‌پور ادامه داد: سرمایه گذاری شرکت‌های ریسک پذیر در شرکت‌های دانش بنیان و تولید محصولات مورد نیاز سبب خواهد شد نیاز به واردات در این بخش کاهش یابد.

وی افزود: برای این منظور ستادی زیر نظر شخص وزیر نیرو شکل گرفته تا بتواند در محیط دانش بنیانی که در وزارت نیرو شکل گرفته خلاقیت و نوآوری را برای تولید محصولات مورد نیاز صنعت آب بکار گیرد.

رییس موسسه تحقیقات آب وزارت از امضای یک تفاهم‌نامه با مدیریت بحران منابع آب ایران خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه توسعه سامانه پشتیبان سدهای کشور در دستور کار قرار می‌گیرد.

کاویان‌پور افزود: کشورمان کشوری است که در شرایط حدی قرار دارد که این شرایط سیلاب‌های سهمگینی به همراه دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس باید بتوانیم یک سامانه‌ای در اختیار مدیران بخش آب داشته باشیم که بدانند در مواقع حدی چه میزان سیلاب وارد سدها شده است.

رییس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: این سامانه به مدیران در بررسی وضعیت سدها کمک خواهد کرد و در درازمدت کمک خواهد کرد آسیب‌های جانی و مالی سیلاب‌ها کاهش یابد.

وی از امضای یک تفاهم‌نامه با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد که بر اساس آن چند پروژه فاضلاب با شرکت‌های دانش‌بنیان اجرایی خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا