هادی رضا‌زاده: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید در خراسان‌شمالی ۴.۵ برابر شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

سرپرست صندوق کارآفرینی امید در خراسان شمالی گفت: این صندوق در ۹ ماه سال جاری ۱۶۷ میلیارد و ۸۹۷ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴.۵ برابر شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، هادی رضا‌زاده اظهارکرد: صندوق کارآفرینی امید در این مدت یکهزار و ۲۱ فقره تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرد که در مجموع هر طرح برای ۱.۵ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: صندوق کارآفرینی امید استان در بازه زمانی مشابه پارسال تعداد یکهزار و ۸۱ فقره به مبلغ ۳۶ میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده بود.

رضا زاده بیان کرد: با اجرای کسب و کارهای کوچک می توان اشتغال بیشتری ایجاد کرد که استان در این زمینه قابلیت و ظرفیت بالایی دارد.

وی تصریح کرد: طرح‌های اشتغال روستایی در قالب هر روستا یک محصول، روستای بدون بیکار و صندوق‌های خرد محلی اجرا می‌شود که متقاضان می توانند در این راستا وام های اشتغال را دریافت کنند.

رضا زاده به طرح هر روستا یک محصول اشاره کرد و گفت: روستا یکی از مهمترین پایگاه‌های تولید و رفع نیازهای اساسی جامعه است، توانایی‌های جامعه روستایی منجر به پویایی اقتصاد کشور می شود و منجر به رشد اقتصادی، کنترل نرخ تورم، افزایش نرخ رشد اشتغال و کاهش فقر در کشور شود.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی گفت: در همین راستا صندوق کارآفرینی امید تلاش دارد تا با الگوی هر روستا – یک محصول و با همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط ملی، استانی و محلی با محوریت افزایش توانمندسازی و مشارکت پذیری افراد جامعه محلی به این مهم اهتمام ورزد.

رضا زاده به روستای بدون بیکار نیز اشاره کرد و گفت: این طرح نیز در یک روستای هر شهرستان اجرا شده که موفقیت‌های خوبی به دنبال داشته است.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های این نهاد صندوق های خرد محلی زنان روستایی و عشایری تشکیل می دهد که طی آن تمامی بانوانی که در روستا مشغول به تولید محصولی هستند می توانند از تسهیلات برخوردار شوند.

به گزارش ایرنا صندوق کارآفرینی امید در راستای توسعه‌ اشتغال روستایی و فرصت‌های شغلی و حمایت از کسب و کار های خرد ایجاد ‌شده است.

در سال های اخیر برنامه‌های حمایتی پیرامون کسب و کارهای خرد با ساختار اقتصادی متفاوت رشد چشمگیری داشته است و این کسب و کارها که با اهداف کاهش فقر، کمک به افزایش تولید کالا و خدمات منطقه ای و مقابله با بیکاری جایگاه درخوری یافته است.

این صندوق به عنوان بزرگترین صندوق حمایتی از فعالیت‌های کارآفرینانه در مقیاس خرد در سال های اخیر، فعالیت‌های خوبی در جهت توسعه فرهنگ اعتبارات خرد انجام داده است.

خراسان شمالی یک میلیون نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد روستایی هستند و بیشترین اشتغال استان مربوط به حوزه کشاورزی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا