احراز هویت شرط انجام امور مربوط به دامنه ir. شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

طبق اطلاعیه مرکز ثبت دامنه کشوری ایران از سال ۱۴۰۲ فقط با احراز هویت امکان ثبت، تمدید، انتقال و لغو دامنه ir. وجود خواهد داشت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از زومیت، جدیدترین اطلاعیه مرکز ثبت دامنه کشوری ایران (ایرنیک) از ضرورت احراز هویت برای کلیه امور مربوط به دامنه ir. از ابتدای سال آینده خبر داده است. ایرنیک در متن این اطلاعیه با اشاره به این که درخواست‌های ارسالی از سوی شناسه‌های کاربری فعلی از ابتدای سال ۱۴۰۲ مورد بررسی قرار نخواهد گرفت، نوشته است:

«احتراماً به اطلاع می‌رساند از ابتدای سال ۱۴۰۲ کلیه درخواست‌های مرتبط با دامنه نقطه آی آر فقط از طریق شناسه‌های کاربری احراز هویت شده پذیرفته خواهد شد و به هیچ‌یک از درخواست‌های ارسالی (اعم از ثبت، تمدید، لغو، انتقال و نظایر آن) در شناسه‌های کاربری فعلی ترتیب اثر داده نخواهد شد.»

به این ترتیب، متقاضیان ثبت، انتقال، تمدید یا لغو این دامنه باید نسبت به تکمیل اطلاعات مربوط به شناسه کاربری خود و احراز هویت اقدام کنند. در ادامه متن این اطلاعیه در همین خصوص چنین آمده است:

«از جنابعالی دعوت می‌شود به منظور جلوگیری از تضییع حقوق خود، در اسرع وقت با مراجعه به آدرس verify.nic.ir نسبت به تکمیل اطلاعات شناسه کاربری و احراز هویت اقدام کنند.»

بر اساس اطلاعات موجود در سامانه ایرنیک شیوه جدید احراز هویت شامل سه مرحله خواهد بود: در مرحله نخست، آدرس ایمیل متقاضی باید در این سامانه ثبت شده و تأیید شود. در مرحله بعد، مشخصات هویتی متقاضی امور مربوط به دامنه مطابق با آن‌چه در کارت ملی او ثبت شده، در سامانه نیز ثبت شود و در مرحله آخر مشخصات تماس متقاضی و شماره تلفن همراه او باید در سامانه وارد و ثبت شود.

در اطلاعیه اخیر مرکز ثبت دامنه کشوری ایران همچنین ذکر شده است که مسئولیت عدم اقدام در خصوص احراز هویت بر عهده کاربر خواهد بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
زومیت
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا