آغاز فعالیت نمایشگاه کار صدف با بیش از هزار فرصت شغلی در دانشگاه علم و صنعت

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

هشتمین نمایشگاه کار صدف با همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و پارک فناوری پردیس، با هدف ارتباط مستقیم بین کارفرمایان و کارجویان و جذب استعدادهای برتر و ارائه فرصت‌های شغلی و کارآموزی شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و استارت‌آپ‌ها از امروز ۳ دی ماه تا ۵ دی ۱۴۰۱ در دانشگاه علم و صنعت ایران برپا شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، همواره یکی از مسائل دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گذراندن دوره کارآموزی و یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی بوده و از طرف دیگر یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مشکلات صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان، جذب نیروی انسانی توانمند است.

یکی از بهترین روش‌های پُرکردن این خلأ که در بسیاری از کشورهای دنیا معمول است، برگزاری نمایشگاه‌های کار و کارآموزی به منظور ملاقات و ارتباط مستقیم کارفرما و کارجو در راستای شناخت و ارزیابی بیشتر از یکدیگر است.

در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰۰ موقعیت شغلی در گروه‌ها و تخصص‌های شغلی متنوع توسط شرکت‌ها مهیا شده است. همچنین ۱۲ شرکت دانش بنیان و فناور از پارک فناوری پردیس در این نمایشگاه حضور دارند.

برپایی این نمایشگاه فرصت خوبی برای ارتباط و گفتگوی دانشجویان با مدیران و کارشناسان منابع انسانی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه است. بیش از ۵۰ شرکت‌ بزرگ و تعداد زیادی از شرکت‌های دانش بنیان و معتبر دیگر در این نمایشگاه حضور دارند.

همچنین در طول بازه سه روزه نمایشگاه، مشاوره شغلی، نشست های تخصصی، کارگاه‌های عمومی مانند رزومه‌نویسی و مصاحبه شغلی و دیگر مهارت‌های شغلی عمومی و نیز کارگاه‌های تخصصی مشاغل مختلف برگزار می شود.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه منصور انبیاء رئیس دانشگاه علم و صنعت و مدیرکل ترویج و توسعه خوشه‌های پارک فناوری پردیس حضور داشتند.

در هفت دوره این نمایشگاه به صورت حضوری و مجازی تاکنون، بیش از ۱۰۰۰ شرکت حضور داشتند و بیش از ۹۵۰۰ جایگاه شغلی و کارآموزی از طرف شرکت‌ها ثبت شده است. همچنین بیش از ۲۰۰ هزار کارجو از این نمایشگاه‌ها بازدید کردند و بیش از ۵۰ هزار رزومه از طرف کارجویان برای فرصت‌های تعریف‌ شده، ارسال شد که نتیجه آن استخدام بیش از ۷۵۰ نفر در شرکت‌ها بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا