سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

سیامک آزادی: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان کرمانشاه به ۷۷ مورد افزایش یافت

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه گفت: از ۶۳ شرکت دانش‌بنیان در سال گذشته اکنون به ۷۷ مورد رسیده‌ایم و بیش از ۴۰ پرونده درخواست ارزیابی شرکت‌ها نیز در حال انجام است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، «سیامک آزادی» در نشست خبری که امروز در جهاد دانشگاهی برگزار شد اظهار داشت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار استان از سوم تا پنج دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه و از ساعت 9 تا 17 دایر است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه سه سال پیاپی به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد عنوان کرد: امسال با توجه به نامگذاری سال، سال ویژه‌ای است و از ابتدای سال برنامه‌های ویژه‌ای در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان شکل گرفته است.

آزادی با اشاره به برپایی نمایشگاه امسال به صورت ویژه گفت: فرهنگ سازی و برنامه‌ریزی برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان از اهداف نمایشگاه است و در آن آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی و تولیدات فناورانه استان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه1780 مترمربع برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است افزود: دانشگاه‌ها، مراکز رشد، ساختارهای فناورانه و دستگاه‌های اجرایی در قالب 25 غرفه در این نمایشگاه حضور دارند و بیش از 230 دستاورد پژوهشی و فناورانه به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه بیان کرد: یکی از برنامه‌ها و اهداف اصلی ما شبکه سازی بین واحد‌های فناور، شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های صنعتی و سایر بازیگران زیست بوم فناوری استان است و از تمام نخبگان و دستگاه‌های و ذی نفعان دعوت شده که در نمایشگاه حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه جدید باشد گفت: در حوزه دستاوردهای پژوهشی نیز تأکید بر ارائه نتایج پژوهش‌های انجام شده طی پنج سال 1395 تا 1400 است.

آزادی با اشاره به بخش‌های مختلف نمایشگاه گفت: در کنار ارائه دستاوردها هر کدام از غرفه‌ها به تناسب برنامه‌ریزی انجام شده برنامه‌های ویژه‌ای شامل نشست‌های تخصصی، رونمایی از محصولات فناورانه و تقدیر از فناوران تعریف کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه به میزهای مشاوره در بخش‌های مختلف توجه ویژه شده است افزود: این میزهای مشاوره در ایام نمایشگاه فعال خواهد بود و در حوزه ثبت اختراع، دریافت گرید دانش‌بنیانی، بازاریابی و طراحی صنعتی مشاوره ارائه خواهد شد.

آزادی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های دیگر نمایشگاه در حوزه دانش‌آموزی است گفت: یکی از اهداف نمایشگاه فرهنگ‌سازی، اشاعه و توسعه فرهنگ دانش‌بنیان بین اقشار جامعه به ویژه دانش‌آموزان است و نیاز است آگاهی و اطلاع‌رسانی بین آن‌ها انجام شود و غرفه خاصی ویژه این قشر فعال شده است.

وی گفت: برنامه ویژه‌ای برای استعدادیابی دانش‌آموزان طراحی شده و شرکت‌های دانش‌بنیان در این غرفه برنامه‌های ویژه‌ای برای استعدادیابی و شناسایی افراد مستعد دارند و اطلاع‌رسانی و آگاهی که این قشر در حوزه فناورانه نیاز دارند به آن‌ها ارائه می‌شود.

آزادی افزود: با توجه به اینکه افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان امسال به صورت قابل توجهی بوده استودیویی با هدف معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه دایر شده که هدف آن معرفی شرکت‌های شاخص استان است زیرا این بخش با وجود تلاش‌های بسیار همچنان مغفول مانده و شناخت نسبت به این شرکت‌ها کامل نیست.

وی با بیان اینکه بیش از 10 کارگاه آموزشی در این نمایشگاه پیش‌بینی شده و گواهینامه معتبر به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود عنوان کرد: تمام دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها در برپایی این نمایشگاه کمک کرده‌اند و امید داریم با استقبال از این نمایشگاه رویداد خوبی را در استان شکل دهیم و بتوانیم شناخت و آگاهی بیشتری در حوزه پژوهش و فناوری به مخاطبان انتقال دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه بیان کرد: نسل جدیدی از تولیدکنندگان و کارآفرینان در این نمایشگاه حضور دارند و دستاوردهایی که در سطح ملی قابل ارائه است، معرفی می‌شود و آینده خوبی را در حوزه اشتغال شکل خواهد داد.

آزادی گفت: بیش از 316 واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری استان وجود دارد که به دلیل فضای موجود تنها تعداد محدودی امکان حضور در نمایشگاه را داشتند.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های ما افزایش در تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان است افزود: از 63 شرکت دانش‌بنیان در سال گذشته اکنون به 77 مورد رسیده‌ایم و بیش از 40 پرونده درخواست ارزیابی شرکت‌ها نیز در حال آماده سازی برای ارائه به معاونت علمی و فناوری است و امید داریم با تکمیل آن‌ها تعداد شرکت‌ها تا پایان سال افزایش قابل توجهی داشته باشد.

آزادی گفت: هرچند گام‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان استان برداشته شده اما کافی نیست و این شرکت‌ها برای توسعه تولیدات خود باید هزینه کنند و ما قادر به پاسخگویی به این هزینه‌ها نیستیم.

وی با بیان اینکه توسعه تولیدات این شرکت‌ها نیاز به ورود سرمایه‌گذار دارد افزود: حداقل 10 شرکت دانش‌بنیان در استان وجود دارد که تنها تولیدکننده محصولات خود در کشور هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا