علیرضا مقدسی: ۱۰ گمرک تخصصی برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

در راستای اجرای مصوبه هیات وزیران برای جهش تولید شرکت‌های دانش‌بنیان، گمرک ایران ۱۰ گمرک تخصصی را برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، «علیرضا مقدسی» رئیس کل گمرک ایران با اشاره به مصوبه هیات دولت موضوع آئین نامه اجرایی بند ب ماده یک قانون جهش تولید دانش‌بنیان و با توجه به بند ۱ ماده ۴ آئین نامه مذکور گفت: گمرکات فرودگاه امام خمینی (ره)، تهران، غرب تهران، البرز، شهیدرجایی، اصفهان، بازرگان، شیراز، مشهد و تبریز به عنوان گمرکات تخصصی دانش‌بنیان تعیین شدند.

مقدسی گفت: گمرک ایران در قالب فعالان اقتصادی مجاز (AEO)، به شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیلات ۱۸ گانه‌ای را ارائه می‌دهد. رئیس کل گمرک ایران تشریح کرد: از جمله تسهیلات گمرکی ارائه شده به شرکت‌های دانش بنیان شامل استفاده از تسهیلات انبار اختصاصی، حمل یکسره، ترخیص نسیه، ارائه ضمانت نامه بانکی، استفاده حداکثری از مسیر سبز، استفاده از ظرفیت‌های مواد ۴۲ و ۶ قانون امور گمرکی است.

معاون وزیر اقتصاد افزود: در حال حاضر ۶۴ شرکت دانش‌بنیان از تسهیلات گمرکی ارائه شده در قالب فعالان اقتصادی مجاز استفاده می‌کنند.

مقدسی با اشاره به اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار گمرک قرار دارد اظهار داشت: گمرک ایران همچنین در بخش دیگری با تهیه خدمات، محصولات و تولیدات شرکت‌های دانش بنیان از جمله نرم افزارها، دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های ایکس ری از این شرکت‌ها حمایت می‌کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا