پرداخت ۳۲ درصد از تسهیلات صندوق کارآفرینی به زنان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: ۳۲ درصد از تسهیلات این صندوق به زنان کارآفرین پرداخت شده است.

 به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایکنا، «نعمت‌الله رضایی»، مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید، امروز ۱۰ آذرماه، در آیین افتتاح سه طرح تولیدی شهرستان شیروان که در روستای حسن آباد برگزار شد، با اشاره به اینکه طی سال جاری ۳۴ هزار و ۵۰۰ طرح مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفته است، اظهار کرد: برای این طرح‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده که سهم تسهیلات صندوق پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: طرح های خرد، کوچک و متوسط بیش از ۸۰ درصد اشتغال جامعه را به خود اختصاص می‌دهند، ولی منابع محدودی در اختیار صندوق قرار می‌گیرد و برای ارائه تسهیلات بیشتر نیاز به همکاری مجلس در حمایت از صندوق است.

رضایی با بیان اینکه دو هزار و ۲۲۸ شغل در استان ایجاد شده است، ادامه داد: ۱۶۰ میلیارد تومان برای مشاغل استان تسهیلات پرداخت شده که سهم شیروان ۳۹ میلیارد تومان در قالب ۱۷۴ طرح بوده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تأکید براینکه ۱۰۰ صندوق خرد محلی در استان ایجاد شده است، اضافه کرد: اولویت این صندوق‌ها حمایت از طرح‌هایی است که با زیر ۵۰ نفر ظرفیت مشغول به فعالیت هستند که در این زمینه ۱۸ طرح خراسان شمالی مورد حمایت قرار گرفت.

رضایی تصریح کرد: تسهیلات این صندوق سال گذشته از محل تبصره ۱۸ پرداخت شد ولی امسال اختصاص نیافت که نیاز است تا مجلس به این موضوع به طور جدی ورود کند. 

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید در ادامه افزود: ۳۲ درصد تسهیلات این صندوق به بانوان کارآفرین پرداخت شده است و ۴۰ درصد شاغلان زن هستند. 

وی با بیان اینکه خراسان شمالی سه درصد از حجم تسهیلات صندوق کارآفرینی امید را به خود اختصاص داده است افزود: امسال هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های خرد و کوچک این استان پرداخت شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایکنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا