تقویت دانش‌بنیان‌ها برای ارتقای فناوری‌های کاربردی در بورس

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

بر اساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دانش‌بنیان‌ها برای ارتقای فناوری‌های کاربردی در سازمان بورس تقویت می‌شوند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، از جمله بازارهایی که می‌تواند به توان دانشی و تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان اتکا کند؛ بازار بورس و اوراق بهادار است.

بازاری که طی چند سال اخیر با سیاستگذاری‌های دولت‌، اقبال بیشتری میان مردم یافت و سرمایه‌ها و نقدینگی‌های مردمی به سمت این بازار روانه شد. البته این اتفاق توفیقات مالی چندانی برای مردم نداشت و شاخص‌های آن هر روز ریزش قابل توجهی را تجربه کرد.

قانون جهش تولید دانش‌بنیان به دنبال این است که نقش آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در سازمان بورس را به شیوه‌های مختلف افزایش دهد. یکی از مسیرها ورود این شرکت‌ها به تابلوی بورس است که معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برنامه جدی برای تحقق آن دارد.

همچنین روش دیگر استفاده از توانمندی دانشی و تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتقای فعالیت سازمان بورس است که هیات وزیران در قالب آیین‌نامه اجرایی خود در قانون جهش تولید دانش‌بنیان به سازمان بورس تکلیف داده است تا نقش شرکت‌ها در این بازار را با استفاده از ظرفیت‌های نوآورانه آنها بیشتر کند.

در این آیین‌نامه آمده است: سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است در راستای افزایش توان نظارتی نهاد ناظر بازار سرمایه کشور از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور درخصوص فناوری‌های حوزه نظارت و مقررات گذاری از قبیل رگ‌تک و ساب‌تک بهره گیرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا