معاون رئیس جمهور: ۱۳ استان صاحب خانه خلاق بنیاد شهید شدند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

قاضی‌زاده هاشمی گفت: تا امروز ۱۳ استان کشور صاحب خانه‌های خلاق بنیاد شهید و امور ایثارگران شدند که هدف از ایجاد این خانه‌های خلاق تجاری محصولات دانش‌بنیان خانواده شهدا و ایثارگران است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، «سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، روز پنجشنبه در حاشیه نشست با دانش‌پژوهان و کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا امروز 13 استان کشور صاحب خانه‌های خلاق بنیاد شهید و امور ایثارگران شدند که هدف از ایجاد این خانه‌های خلاق تجاری محصولات دانش‌بنیان خانواده شهدا و ایثارگران است.

وی از شبکه‌سازی 1000 شرکت‌ دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ ایثارگران خبر داد و گفت: همچنین در حوزه اقتصاد و تولید دانش‌بنیان جشنواره‌ای به نام صعود راه‌اندازی کردیم که در این جشنواره استارت‌آپ‌های تشکیل‌شده توسط خانواده شاهد و ایثارگر با هم رقابت می‌کنند که دومین دوره این جشنواره ابتدای سال آینده برگزار خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی در جواب این سؤال که چه اقداماتی برای تجاری‌سازی محصولات استارت‌آپ‌ها صورت گرفته، بیان کرد: مشغول برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی نمایشگاه‌های مختص استارت‌آپ‌های ایثارگران هستیم، اما تا زمان تحقق این موضوع طرح «میزهای نمایشگاهی» را اجرا می‌کنیم که در آن در هر نمایشگاه کارآفرینی بخشی از نمایشگاه به ارائه محصولات استارت‌آپ‌های ایثارگران اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: در این میزهای نمایشگاهی محصولات شرکت‌های استارت‌آپی به مخاطبان معرفی می‌شود و به این ترتیب امر بازاریابی و بازارسازی برای چنین محصولاتی محقق می‌شود.

ورود شرکت‌های دانش‌بنیان ایثارگران به حوزه انتقال فناوری به صنایع راهبردی

رئیس بنیاد شهید و ایثارگران کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش از انعقاد تفاهم‌نامه مشترک با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای استفاده از خدمات پارک‌های علم و فناوری توسط خانواده ایثارگران خبر داد و گفت: با اجرای این تفاهم‌نامه شرکت‌های دانش‌بنیانی که توسط جامعه ایثارگری تشکیل شدند، می‌توانند از وام‌های بانکی و تسهیلات استقرار در پارک‌ها مانند سایر شرکت‌های دانش‌بنیان برخوردار شوند.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین از ورود شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته به ایثارگران برای توسعه صنایع راهبردی کشور خبر داد و گفت: توسعه فناوری استخراج نفت، انتقال آب، تولید برق و دانش‌بنیان‌سازی صنعت طیور 4 عرصه هستند که شرکت‌های دانش‌بنیان ایثارگران به آنها ورود کرده‌اند تا بتوانند واسطه انتقال فناوری به این صنایع راهبردی باشند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا