علیرضا ورناصری قندعلی: ثبت‌محور شدن مجوز کسب و کارهای دیجیتال باید به سرعت عملیاتی شود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت ارتباطات باید به سرعت روند ثبت‌محور شدن کسب و کارهای دیجیتال را تکمیل کند تا موانع موجود برای دریافت مجوزهای فعالیت این کسب و کارها برطرف شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، «علیرضا ورناصری قندعلی»، در خصوص طرح حمایت از کسب و کارهای دیجیتال که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت اقتصاد و امور دارایی در حال اجرا است اظهار کرد: به هر صورت باید بپذیریم بخش اعظم این کسب‌وکار‌ها مربوط به حوزه آی‌تی هست و حتماً باید راهکاری داشته باشند، هرچند وزیر ارتباطات امروز قول داد تا سه ماه آینده مشکل را حل می‌کند، اما امیدوارم این قول، قول باشد نه وعده.

وی افزود: این‌که چقدر امیدوار باشیم بله ما به تمام متخصصانمان اعتقاد داریم، اما اگر زمینه برای ایشان آماده شود امیدوارم که بر این موضوع غلبه کنیم.

نماینده مردم مسجد سلیمان خاطر نشان کرد: ما در طول سال‌های گذشته به تجربه ثابت کردیم که اگر یک جایی به متخصصان خودی خصوصاً دانش‌بنیان‌ها اعتماد کنیم می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم و امیدوارم این موضوع هم حل شود.

وی با تاکید بر این که حوزه آی‌تی هم نیازمند قانون‌گذاری و هم نیازمند حمایت‌های مالی و اجرایی وزارت ارتباطات است، گفت: اثرات اجرای طرح وزارت ارتباطات برای حمایت از کسب و کار‌های فضای مجازی باید برای فعالان این حوزه ملموس باشد.

ورناصری درپاسخ به این پرسش که بر اساس یکی از مفاد این بسته حمایتی، کسب و کار‌های خانگی و ثبت محور، نیازی به اخذ مجوز ندارند و ثبت‌نام آن‌ها در پلتفرم به منزله ثبت در درگاه ملی مجوز‌ها است و این تسهیل کار چه تاثیری بر فعالیت‌های کسب و کار‌های مجازی دارد، گفت: این اقدامات می‌تواند مسیر ورود افراد را به این حوزه باز کند و آن‌ها را از روی سرمایه گذاری بر روی پلتفرم‌های خارجی دور کند.

وی با بیان این که این موضوع پیش از این نیز در قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب‌وکار تدوین شده بود و حالا بر اساس شرایط پیش آمده و از سر اجبار در حال اجرایی شدن در بسته حمایتی وزارت ارتباطات است، گفت: بر اساس قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب‌وکار که در آن مجوز‌های کسب‌وکار به دو دسته ثبت‌محور و تایید‌محور تقسیم‌بندی شده‌اند، مجوز‌های ثبت‌محور تنها با اعلام به صادرکننده مجوز صادر می‌شوند، اما مجوز‌های تاییدمحور کسب‌وکار باید از سوی مرجع تایید و صادر شوند.

ورناصری با استقبال از این که وزارت ارتباطات در بسته حمایتی خود سعی می‌کند مجوز‌های کسب‌وکار‌های اینترنتی فعال در پلتفرم‌های داخلی را ثبت‌محور کند، تاکید کرد: این که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینباره تاکید کردند که کسب و کار‌های دیجیتال همزمان با ثبت‌نام در پلتفرم‌های داخلی، مجوز فعالیت را دریافت می‌کنند، اقدام مهمی است که باید پیگیری شود و در شعار و حرف باقی نمایند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا