صادرکنندگان کاشی و سرامیک ایران می‌توانند فلزات گرانبها وارد کنند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

براساس مصوبات جدید، صادر کنندگان در ازای ارز صادراتی، می توانند طلا، نقره یا پلاتین وارد کرده و در بازار بورس عرضه کنند. صادرات کنندگان کاشی و سرامیک نیز می توانند از این روش به نحو مطلوب استفاده کنند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور، «سیف الله امیری»، مدیر کل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست میز تخصصی کاشی و سرامیک ایران با اعلام این خبر گفت: براساس مصوبه جدید، کلیه صادرکنندگان از جمله صادر کنندگان کاشی و سرامیک، می توانند بدون نیاز به بررسی های خاص، به ازای ارز صادراتی خود، طلا، نقره یا پلاتین به کشور وارد کنند و با فروش آن در بازار بورس کالا، مشکل دریافت ارز صادراتی خود را به میزان زیادی حل کنند.
وی که در نشست میز کاشی و سرامیک ایران سخن می گفت، با اشاره به اهمیت صادرات کالای با کیفیت در حفظ و اعتبار ایران گفت: باید به شکل مناسب و با همکاری انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور، از صدور محصولات بی کیفیت به خارج از کشور جلوگیری شود تا از تخریب بازارهای صادراتی که به زحمت، ایجاد شده است، جلوگیری شود و این موضوع فاجعه ای است که باید از آن جلوگیری شود تا از ضربه زدن به اعتبار نام ایران اجتناب شود.
مرتضی صفدری زاده رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاشی و سرامیک کشور نیز در این نشست گفت: ایجاد روش های مناسب برای حفظ بازارهای موجود همچنین بررسی روش های رفع موانع صادرات به مقاصد جدید تجاری، از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه مدیران ارشد دستگاه های اجرایی کشور قرار گیرد.
وی افزود:  حضور نمایندگان دستگاه های مختلف از وزارت صمت، گمرک ایران ، سازمان تجارت ایران و مسئوولین استان یزد به عنوان قطب صنعت کاشی و سرامیک ایران نیز در نشست میز کاشی ایران، با همین هدف بوده تا با طرح دیدگاه های مناسب، راه کارهای مناسب مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی افزود: برای صادرات ، لازم است راهکارهای مناسب برای حفظ کیفیت، برند سازی و نظارت و کنترل بیشتر روی محصولات صادراتی انجام شود، البته در این میان باید دغدغه های ملی مانند محیط زیست، قیمت انرژی ودیگر موضوعات ملی مورد توجه قرار گیرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
انجم تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا