درباره اجرای طرح «دستیار‌فناوری» در واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون فناوری وزیر علوم از اجرای طرح «دستیار‌فناوری» در واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، «علی خیرالدین» در حاشیه رونمایی از محصولات CNC سه محوره فرز و تولید لوله های آزمایشگاهی در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره‌برداری از خط CNC اظهار داشت: در استان به خوبی روی این طرح کار شده و 6 نفر به عنوان دستیار‌فناوری بر روی این طرح کار می‌کنند که در مجموع 35 دانشجو برای این کار معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به به اینکه دستیار‌فناوری یک طرح بسیار موفق در سطح کشور است، افزود: 2 هزار و 200 دانشجو در فاز نخست فعالیت خود را در این طرح آغاز کرده‌اند که در مدت 6 ماه همزمان با تحصیل می‌توانند در واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر شوند و فعالیت‌های فناوری و نوآوری انجام دهند.

خیرالدین عنوان کرد: به دانشجویان مقطع کارشناسی مبلغ یک میلیون تومان و به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 2 میلیون تومان و به دانشجویان مقطع دکتری نیز مبلغ سه میلیون تومان در این طرح حقوق پرداخت می شود که حقوق سه ماهه این دانشجویان نیز در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 63  صندوق پژوهش و فناوری در سطح کشور وجود دارد که موجودی هر یک از این صندوق ها حداقل پنج میلیارد تومان است، اظهار داشت: موجودی این صندوق ها بسته به سهامداران آنها نیز متفاوت است.

معاون فناوری وزیر علوم با بیان اینکه اخیرا با پیگیری هایی که انجام شد ماده 34 ضوابط اجرایی بودجه سال 1401 اجازه می دهد که 10 درصد از اعتبارات تملک دارایی استان برای حمایت از زیست بوم فناوری و همچنین صندوق های پژوهش و فناوری استفاده شود، افزود: پارک علم و فناوری استان لرستان جزو اولین پارک‌هایی بوده که پیگیری‌های لازم برای دریافت این اعتبار را داشته و امیدواریم قسمتی از این اعتبار هم برای دانشگاه لرستان و هم برای پارک علم و فناوری استان برای بحث افزایش سهم این مجموعه ها در صندوق علم و فناوری منظور شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا