حسن خیریانپور: واحدهای تولیدی دانش‌بنیان مازندران از پرداخت مالیات معاف شدند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی دانش‌بنیان استان طبق دستور استاندار در راستای تحقق شعار سال از معافیت‌های مالیاتی، صادراتی و بیمه‌ای برخوردار شدند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «حسن خیریانپور»، افزود: در ماه‌های گذشته مصوبات خوبی را در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استان گذراندیم که بسیاری از این برنامه‌ها اکنون در گام اجرایی قرار گرفته که یکی از آنان حمایت‌های مادی و معنوی از نخبگان علمی است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان استان با دستور صریح استاندار مازندران از این پس در اعطای مالیات، هزینه بیمه و گمرک برای صادرات معاف هستند که به طور حتم با اجرای این طرح تعداد کالاهای تولیدی دانش‌بنیان استان رشد چشمگیری خواهد یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران ادامه داد: در کنار ساخت واحدهای شرکت‌های دانش‌بنیان جدید ،واحدهای تولیدی موجود هم می توانند با ایده پردازی طرح های توسعه با رویکرد علم و فناوری را در گام اجرایی قرار دهند که به طور حتم این واحدها هم از معافیت‌های اعلام شده برخوردار می شوند.

خیریانپور بر ضرورت توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های مختلف اقتصادی استان برای رونق اشتغال و تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت که شرکت‌های دانش‌بنیان موجود در استان هم اکنون ۹۰۰ قلم کالا در استان تولید می‌کنند.

وی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان مازندران را ۱۳۰ واحد اعلام کرد و افزود که طبق برنامه ریزی تعداد این شرکت‌ها تا پایان سال جاری باید دو برابر شود.

 وی توجه ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان و همراهی دستگاه‌های اجرایی با این شرکت‌ها را مهم ترین محور و برنامه توسعه اقتصادی مازندران در سال جاری برشمرد و تصریح کرد :  برای سال جاری ایجاد حدود ۵۳ هزار شغل پایدار جدید در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری برای استان هدفگذاری شده و از تعهد محسوب می شود و طبق برنامه ریزی های انجام شده حدود ۷۰ درصد از مشاغل پایدار جدید باید با حمایت از شرکت های دانش‌بنیان محقق شود.

 وی خواستار ورود جدی شرکت‌های دانش‌بنیان به بخش کشاورزی به عنوان محور اصلی توسعه مازندران شد و گفت: در سال جاری برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بخش کشاورزی برنامه داریم و در همین راستا هم حدود یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش تولید در بخش کشاورزی با محوریت نقش آفرینی  شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

طبق آمارهای رسمی در استان مازندران ۲ هزار و ۶۰۰  واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد. سهم صنعت از مجموع اشتغال‌های موجود در مازندران ۳۰ درصد است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا