امضای تفاهم‌نامه بنیادبرکت با پارک‌های علم و فناوری

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرعامل بنیاد برکت از امضای تفاهم‌نامه با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی تمامی استان‌های کشور در راستای حمایت از طرح‌های دانش‌محور تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، «محمد ترکمانه» تصریح کرد: بنیاد برکت این تفاهم‌نامه‌های همکاری را با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی در راستای منویات مقام معظم رهبری، تحقق سیاست‌های مد نظر ایشان و عمل به شعار سال ۱۴۰۱ و با هدف حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در این پارک‌ها و مراکز به امضاء می‌رساند.


مدیرعامل بنیاد برکت از آغاز امضای تفاهم‌نامه همکاری با پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور خبر داد و افزود: به تازگی تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد برکت و پارک ‌علم و فناوری و مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی برای حمایت از ۳۰۰ طرح دانش‌محور به امضاء رسیده است.


ترکمانه ادامه داد: همچنین با پارک‌های ‌علم و فناوری استان‌های هرمزگان، کرمانشاه و همدان نیز تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسیده است تا در هر یک از این پارک‌ها از ۲۰۰ طرح دانش‌محور حمایت شود.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی از طریق پرداخت تسهیلات متناسب با میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز و یا مشارکت در طرح از طریق مشارکت در سهام، مشارکت مدنی و عقود مبادله‌ای حمایت می‌کند.


وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تا پایان سال جاری حمایت از ۱۲۰۰ طرح‌ دانش‌محور در هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی را در دستور کار دارد.


ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت برای حمایت از هر طرح دانش‌محور به طور متوسط ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر می‌گیرد که با احتساب سایر آورده‌ها، مجموع حجم سرمایه‌گذاری برای هر طرح به یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌رسد.


وی درباره میزان اشتغال ایجاد شده با حمایت از طرح‌های دانش‌محور توضیح داد: با حمایت و راه‌اندازی هر طرح‌، به طور متوسط برای ۸ نفر اشتغال مستقیم و فرصت کسب‌وکار ایجاد می‌شود.


مدیرعامل بنیاد برکت در پایان تاکید کرد: بنیاد برکت برای سال ۱۴۰۲ نیز حمایت از طرح‌های دانش‌محور در هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی را در دستور کار دارد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا