نظارت بر طرح‌های اشتغال کشور در سه مرحله‌ انجام می‌شود

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

با راه‌اندازی مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور، ضمن نظارت بر طرح‌های اشتغال در سه مرحله پیامکی، تلفنی و میدانی، از انحراف منابع اختصاص یافته در این زمینه جلوگیری می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور خرداد ماه امسال با همکاری شرکت خدمات ارتباطی رایتل افتتاح شد. هدف از راه‌اندازی این مرکز تماس، نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزای کشور ذیل «برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال» و صحت‌سنجی اشتغال ثبت شده در «سامانه ملی رصد» و نظارت بر نحوه تحقق اهداف کمی و کیفی اشتغال در سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور است.

در گذشته با پرداخت وام و تسهیلات اشتغالزایی نظارتی بر فرآیند طرح‌ها صورت نمی‌گرفت و منابع عمدتا دچار انحراف هزینه می‌شد اما با راه‌اندازی مرکز تماس پایش اشتغال، چند مرحله نظارت صورت می‌گیرد تا اشتغال واقعی رقم بخورد.

محمود کریمی بیرانوند – معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار ، در این باره می‌گوید: مرکز ملی پایش اشتغال کشور، سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال را ذیل دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال هدایت می‌کند و وظیفه آن ایجاد هماهنگی میان سطوح مختلف نظارتی (پیامکی، تلفنی، میدانی) و همچنین نظارت عملیاتی اجرای برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال است.

وی می افزاید:طبق نظر استان‌ها، نظارت میدانی با همراهی مراکز مشاوره و کارآفرینی و همکاران استان ها آغاز خواهد شد که وظیفه نظارت بر اشتغال ایجادی کل جامعه آماری را برعهده دارند.

آن طور که معاون اشتغال وزیر کار می گوید:نظارت در سه مرحله «صحت‌سنجی پیامکی»، «صحت‌سنجی تلفنی» و «نظارت میدانی» صورت می گیرد و مهمترین بخش نظارت اشتغال، مرحله نظارت میدانی است که در پنج سطح انجام می‌شود.

وی می گوید: این مرکز موظف است کلیه طرح‌ها را دو بار در فاصله زمانی مشخص، به صورت تلفنی نظارت کند و اپراتور رایتل به عنوان بازوی ICT وزارت کار در کمک به دستگاه متولی اشتغال کشور نقش‌آفرینی می کند.

بی تردید برای سیاست‌گذاری در حوزه اشتغال به آمار واقعی از شاغلان و کارجویان و وضعیت بازار کار نیاز است از این رو با راه‌اندازی مرکز تماس پایش اشتغال کشور می‌توان ضمن نظارت بر طرح‌های اشتغال به آمار دقیق و واقعی اشتغال ثبت شده در کشور دست یافت.

مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور به منظور نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزای کشور ذیل «برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال» و صحت‌سنجی اشتغال ثبت شده در «سامانه ملی رصد اشتغال» و راستی آزمایی توزیع منابع و اجتناب از انحراف سرمایه‌گذاری، مطابق شیوه‌نامه اجرایی نظام جامع پایش اشتغال کشور راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با هدف نظارت بر طرح‌های ثبت شده در سامانه ملی رصد اشتغال کشور با همکاری شرکت رایتل با سرشماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۷۳  اجرای نظارت تلفنی را بر عهده دارد. 

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا