استاندار اصفهان بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

استاندار اصفهان گفت: تولیدات برخی از شرکت دانش‌بنیان مبتنی بر مباحث نرم افزاری و فناوری های برتر است و احتمال دارد به‌منظور دریافت تسهیلات بانکی با مشکلاتی مواجه شوند به‌همین دلیل رفع مسائل آنها ضروری است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، سیدرضا مرتضوی در جلسه کارگروه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اشتغال استان اصفهان با اشاره به اینکه سند آمایشی استان حول محور توسعه دانش‌بنیان و گردشگری می‌چرخد، اظهار داشت: از این رو باید جهت‌گیری ما در مسائل اقتصادی حول این دو محور اساسی باشد و سیاست هایی که برای رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری انتخاب می کنیم بر پایه این دو ستون باشند.

وی ادامه داد: تولیدات برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان، مبتنی بر مباحث نرم‌افزاری و فناوری‌های برتر است و احتمال دارد به‌منظور دریافت تسهیلات بانکی با مشکلاتی مواجه شوند به‌همین دلیل رفع مسائل آنها در این زمینه ضروری است.

استاندار اصفهان بر لزوم حمایت از سرمایه‌های انسانی شاغل در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور تاکید کرد و گفت: ما از اکنون باید برای رفع مسائل و مشکلات احتمالی آنها در آینده، برنامه‌ریزی و اقدام کنیم به‌همین دلیل لازم است که این موضوع در شورای هماهنگی بانک‌ها مورد بررسی قرار گیرد و نتایج آن به‌صورت پیشنهاد، تهیه و به تهران اعلام شود.

وی در خصوص تسهیلات تبصره 18، تصریح کرد: تسریع در اجرای مصوبه‌های این تبصره و پرداخت تسهیلات آن ضروری است و باید با دید آمایش سرزمین و تقویت نهادهای حمایتی به آن نگاه شود.

مرتضوی برگزاری جلسات منظم کارگروه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اشتغال استان را ضروری دانست و ادامه داد: برخی از مباحث مطرح شده در جلسه‌های کارگروه اقتصادی نیاز به بررسی‌های کارشناسی بیشتری دارد که باید جلسات گروه‌های کاری با قوت بیشتری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: از دستگاه‌های اجرایی مرتبط انتظار می‌رود که اولویت‌های اقتصادی استان را به درستی شناسایی کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا