پرداخت ۱۸ میلیارد ریال وام اشتغالزایی به جوانان خراسان شمالی

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: ۱۸میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به جوانان استان در یکسال فعالیت دولت سیزدهم پرداخت شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، مصطفی ارحامی، اظهار داشت: این میزان تسهیلات برای بیش از ۴۰ طرح در بخش های مختلف دامپروری، زنبورداری و ورزشی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با همکاری بانک رسالت و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شد، گفت: پرداخت تسهیلات بانک رسالت غیرنقدی است بع عنوان نمونه در رسته دامداری، بانک دام ها را خریداری و در اختیار متقاضیان قرار می دهد و دریافت کنندگان تا پایان تسویه، حق فروش دام ها را نخواهند داشت.

معاون جوانان اداره کل ورزش و امورجوانان خراسان شمالی یادآور شد: سال ۹۹ نیز ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام به جوانان روستایی استان در حوزه دامپروری پرداخت شد.

ارحامی با اشاره به انجام اطلاع رسانی های لازم برای دریافت تسهیلات در حوزه اشتغال جوانان افزود: سمن های فعال استان در اولویت دریافت تسهیلات اشتغالزایی هستند.

وی با اشاره به تحقق ۶۸ درصدی مصوبات ستاد ساماندهی جوانان خراسان شمالی بیان کرد: با توجه به نیازهای متنوع جوانان استان نظیر توانمند سازی، مهارت آموزی، هویت یابی و  بهره مندی حداکثری آحاد جوانان از برنامه های فراغتی، در یکسال اخیر کمیته ستاد ساماندهی ۳۵۰ برنامه فرهنگی در خراسان شمالی اجرا کرده است.

خراسان شمالی بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ حدود ۲۷۰ هزار جوان ۱۵ تا ۲۹ سال دارد که حدود ۳۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا