بازار صادراتی دانش‌بنیان با ایجاد زیست‌بوم نوآوری در مناطق آزاد توسعه خواهد یافت

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از همکاری با سازمان مناطق آزاد برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در این مناطق خبر داد و گفت: این مناطق پتانسیل صادراتی این شرکت‌ها را ارتقا خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و سازمان مناطق آزاد با بیان اینکه امروزه شرکت‌های دانش بنیان بخشی از بازار و اقتصاد شده‌اند، افزود: در حال حاضر فروش شرکت‌های دانش‌بنیان به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، ضمن آنکه سهم مناسبی از ایجاد اشتغال دارند.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با سازمان مناطق آزاد، اظهار کرد: در حال حاضر برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان در مناطق آزاد مستقر شده‌اند، ولی هنوز نتوانسته‌ایم اکوسیستم نوآوری را در این منطقه توسعه دهیم، هر چند که در این زمینه اقداماتی شده، ولی لازم است که این زیست بوم در مناطق آزاد شکل بگیرد.

ستاری با تاکید بر اینکه لازم است رویکرد جدیدی در استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در مناطق آزاد داشته باشیم، ادامه داد: با همراهی سازمان مناطق آزاد و تغییراتی که در این سازمان در حال شکل‌گیری است، امیدواریم اتفاقات خوبی در این مناطق در حوزه دانش‌بنیان‌ها صورت گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری یکی از اولویت‌های سازمان مناطق آزاد را توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به گستردگی مناطق آزاد در کشور، استقرار این شرکت‌ها می‌تواند به توسعه صادرات آنها کمک کند و امیدواریم انعقاد این قرارداد بتواند زیست بوم توسعه اقتصاد دانش‌بنیان را در مناطق آزاد فراهم کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا