افتتاح سومین باشگاه کارآفرینان نوجوان مازندران در آمل

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

همزمان با دومین روز از هفته دولت، سومین باشگاه کارآفرینان نوجوان با حضور مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران و مسئولان شهرستانی با هدف فعالیت خلاقانه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در آمل راه‌اندازی شد.

 به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، فرماندار شهرستان آمل در آیین  افتتاح مرکز شتاب دهنده و  آغاز به کار باشگاه کار آفرینان نوجوان گفت:ظرفیت‌های دانش‌بنیان بهترین فرصت برای کارآفرینی و رونق فرهنگ کسب وکار است.

سید عباس حسینی افزود:در همین راستا ظرفیت‌های دانش‌بنیان در شهرستان آمل در حال شناسایی است و از این مسیر می توان به آینده بهتر در حوزه اشتغال و تغییر فرهنگ کسب و کار در منطقه امیدوار بود.

وی با اشاره به این که راه‌اندازی کافه های تخصصی کسب و کار در آمل در حال پیگیری می باشد، ادامه داد: تلاش ما این است که در راستای ارتقای فضاهای کانونی و علم‌محور ، اکوسیستم دانش‌بنیان، کارآفرینی و اشتغال  برای نسل جدید در شهرستان تقویت شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این آیین گفت: مراکز مشاوره وخدمات کارآفرینی در شهرستان ها با هدف توسعه فعالیت‌های کارآفرینانه و  با توجه به مزیت‌هاو ظرفیت‌های اقتصادی کشور در راستای افزایش تولید ناخالص داخلی شروع به کار می کنند.

علی باقری توضیح داد: مرکز شتاب دهنده فناوران توسعه بازار کوروش (سایکو) در آمل نیز فعالیت خود را به منظور هدایت تیم ها و استارت‌آپ‌ ها در مسیر رشد، برنامه های توانمندسازی متعددی در قالب کارگاه های آموزشی تخصصی، مربیگری و منتورینگ و همچنین برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه پیش از این ۲ باشگاه کارآفرینان نوجوان در تنکابن و قائمشهر راه‌اندازی شده است، افزود:سومین باشگاه کارآفرینان نوجوان در شهرستان آمل نیز با هدف توانمندسازی دانش آموزان در جهت دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در مقیاس کوچک و کمک به دانش آموزان در جهت تقویت باور و کشف خلاقیت این نسل افتتاح شد.

 مرکز رشد و نوآوری شهرستان آمل که زیرمجموعه پارک علم و فناوری استان مازندران به شمار میرود خرداد سال گذشته به بهره برداری رسید، این مرکز دارای سه طبقه است و در حال حاضر  حدود ۳۶ شرکت دانش‌بنیان در آن مستقر هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا