ارائه تخفیف ۲۰ الی ۲۵ درصدی زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه تسهیلات منطقه ویژه اقتصادی به شرکت‌های دانش‌بنیانی که از مرکز فناوری شرکت گاز به مرحله رشد و تجاری سازی در زمینه فعالیت خود رسیده اند، گفت: در راستای حمایت از شرکت‌های دانش ‌بنیان؛ منطقه ویژه اقتصادی شیراز، واگذاری زمین با تخفیف ۲۰ الی ۲۵ درصد را به شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار دارد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایلنا، نادر طیبی در جلسه کمیسیون تخصصی انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی این اتاق که با موضوع معرفی مرکز نوآوری و فناوری صنعت گاز شرکت گاز استان فارس با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: توجه به طرح منطقه ویژه گاز در استان در راستای عملیاتی شدن طرح با همکاری میان شرکت ملی گاز، بخش خصوصی و متخصصان ، مشارکت منطقه ویژه اقتصادی و ورود مجموعه های تخصصی در راستای کمک به ارائه خدمات هرچه بهتر به فعالان حوزه نفت و گاز برای استان و کشور بسیار مثبت و تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: توافق ها و تفاهم‌نامه‌های پیشین طرح منطقه ویژه گاز جهت کمک و برطرف شدن نیازهای ویژه در حوزه گاز و مزایایی از جمله شناخت و اتصال فعالین حوزه گاز در سطح استان می باشند. 

طیبی اظهارداشت: همچنین توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه انرژی به خصوص در زمینه گاز با توجه به اهمیت و کاربردی بودن این شرکت ها، لزوم حضور شرکت ها در کنار صنایع بزرگ در استان ضروری است.

وی اضافه کرد: بر اساس نیاز و ضرورت توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در استان تفاهم نامه ای جهت پیشبرد منطقه ویژه انرژی گاز انجام شود تا حل مشکل و ارائه راهکار از سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به خوبی اتفاق افتد.

او ادامه داد: به منظور توسعه و گسترش فعالیت های شرکت‌های دانش‌بنیان که مرحله رشد اولیه را طی کرده اند، منطقه ویژه اقتصادی مشوق ها و تسهیلاتی جهت حمایت از این شرکت‌های فناور در نظر دارد. 

طیبی عنوان داشت: در راستای هماهنگی و پیشبرد موضوع مرکز نوآوری و فناوری صنعت گاز شرکت گاز استان فارس دفتر مشترک جهت برگزاری جلسات ماهیانه تشکیل شود.

طیبی، در خصوص موضوع نیروگاه های خودتامین که از گاز استفاده کرده و تامین برق می کنند، انشعاب گاز جهت واحد های صنعتی منطقه ویژه که در حال حاضر نیازمند این انرژی و شرایط جهت استفاده از برق تولید شده نیروگاه های خودتامین و اختصاص برق تولیدی به صنعتگران نیز مواردی را ارائه کرد.

در ادامه این جلسه علی اکبر میدانشاهی مدیرعامل شرکت ملی گاز استان فارس نیز گفت: اهداف تاسیس مرکز نوآوری و فناوری صنعت گاز شرکت گاز استان فارس را دستیابی به فناوری‌های پیشرفته در حوزه نفت و گاز ، تغییر نگاه به نفت و گاز و درآمدهای حاصل از فروش آنها، افزایش بهره وری در حوزه های مختلف صنعت نفت و گاز در جهت رشد تولید ناخالص ملی است.

وی افزود: هم اکنون بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های پارک‌های فناوری مورد استفاده قرار نگرفته است و تنها با همکاری بیشتر صنایع و شتاب دهنده های استانی است که می توان روند رو به رشد این شرکت‌ها را توسعه داد.

میدانشاهی بیان کرد: بر اساس نیاز و ضرورت توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در استان تفاهم نامه ای جهت پیشبرد منطقه ویژه انرژی گاز انجام شود تا حل مشکل و ارائه راهکار از سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به خوبی اتفاق افتد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایلنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا