نخستین کارخانه فناوری و ساخت کشور در شیراز راه‌اندازی خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری اعلام کرد که با همکاری وزارت نفت، اولین کارخانه فناوری و ساخت کشور در دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز تجهیز و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، وحیدرضا زیدی فرد شب گذشته (چهارشنبه ۱۲ مرداد) در بازدید از دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر گفت: این دانشکده ظرفیت مناسبی برای راه‌اندازی کارخانه فناوری و ساخت دارد و با به روزرسانی تجهیزات می‌توان این ظرفیت را در راه آموزش نیروی انسانی توانمند استفاده کرد.

او با اشاره به همکاری وزارت نفت در تامین تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی کارخانه فناوری و ساخت در شیراز، افزود: با این اقدام علاوه بر بهره مندی دانشجویان از امکانات علمی و پژوهشی پیشرفته، صنعت نفت نیز از فارغ التحصیلان ماهر و توانمند این دانشکده سود خواهد برد.

دکتر محمد جامعی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس نیز گفت: این کارخانه زمینه تبدیل ایده‌های دانشجویان استان فارس و کشور به محصولات کاربردی و مورد نیاز جامعه را فراهم خواهد کرد.

او خاطرنشان کرد: کارخانه فناوری و ساخت با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس، پارک علم و فناوری استان، دانشگاه صنعتی شیراز و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری راه‌اندازی خواهد شد.

جامعی ادامه داد: در صورت تامین تجهیزات مورد نیاز، این کارخانه تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

لشکر بیکاران کشور، نتیجه عدم آموزش مهارت محور است

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم در حاشیه این بازدید با انتقاد از سیاست‌های اشتباه آموزشی در نظام تعلیم و تربیت کشور گفت: لشکر بیکاران امروز کشور،  نتیجه آموزش‌هایی است که مهارت محور نبوده است.

ابراهیم عزیزی با تاکید بر آموزش‌های مهارتی در نظام تعلیم و تربیت کشور اظهار کرد: امروز مهارت محوری در سیستم آموزشی یک اولویت است که مورد غفلت قرار گرفته و بعضاً دانش آموزان و دانشجویان ما آموزش‌هایی را فرا می‌گیرند که کارساز نیست.

او افزود: در نظام آموزش و پرورش، توجه به مهارت‌های فنی و حرفه ای آن گونه که سزاوار است، مورد توجه قرار نگرفته و این یک آسیب بزرگ است.

عزیزی خاطرنشان کرد: امروز همه از بیکاری جوانان می‌نالند اما از این نکته غافل هستند که بخش اعظم این بیکاری نتیجه عدم مهارت‌های فنی و حرفه‌ای است.

نماینده شیراز و زرقان با تقدیر از تلاش‌های مسئولام دانشگاه فنی و حرفه‌ای باهنر شیراز، بر حمایت از این دانشگاه مهارت محور تاکید کرد و گفت: عزم دولت و مجلس حمایت از مهارت ورزی به ویژه در مراکز فنی و حرفه‌ای است.

عزیزی در این بازدید برای تامین بخشی از منابع مالی برای تکمیل خوابگاه دانشگاه فنی و حرفه ای نیز قول مساعد داد.

او همچنین بازدید معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری از دانشکده شهید باهنر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در اولین هفته کاری حضور در مجلس شورای اسلامی، نشستی با وزیر نفت برای تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز کارخانه فناوری و ساخت در دانشکده باهنر شیراز خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در ۱۳ مرکز فعال دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس مشغول تحصیل هستند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا