۳۰ رشته کاردانی در دانشکده مهارت و کارآفرینی یزد راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از راه‌اندازی ۳۰ رشته کاردانی با رویکرد مهارت محوری از ابتدای مهر ۱۴۰۱ در دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،دهقانی اشکذری گفت: نشست مشترک دانشگاه با رؤسای قریب به ۷۰ صنف یزد سرمایه ارزشمندی است.

او می گوید: هدف از این نشست برگزاری و اجرای طرح مشترک بین دانشگاه و صنایع و اصناف هست به این شکل که دانشجویان را در زمینه تقویت مهارت از ترم اول در فضای اصناف و فضای واقعی کار مشغول آموزش کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: در این طرح دانشجو در فضای واقعی کار آموزش خود را فرا گیرد و از ظرفیت اصناف که کارگاه‌های خوب و پیشرفته‌ای دارد استفاده می‌کند.

دهقانی اشکذری گفت: مقاطع کاردانی سیاست کلی‌آن توسعه مهارت افزایی است و ما از مهر در بیش از ۳۰ رشته جدید کاردانی دانشجو می‌پذیریم که عمدتا مهارت محور است.

او یکی از راهکار‌های اثربخشی رشته‌های کاردانی مهارت محوری را برگزاری این نشست مشترک با حضور اصناف، رؤسای اتحادیه‌ها و مدیر کل صنف و فنی حرفه‌ای دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: تفاهم نامه‌ای چندجانبه برای پذیرش دانشجو امضا شد که برنامه ما شناخت استعداد‌های فرد در بخش آموزش است با تأکید بر این که دانشگاه رشته هایش را کارآمدتر خواهد کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا