آغاز فعالیت مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با حضورمسئولان با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش‌آموختگان در شهرری راه‌اندازی شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با حضور محمد نریمانی‌راد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)، حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، امیر میمنت‌آبادی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان فنی و حرفه‌ای، عبدالله قاسمی معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای تهران، جواد روانبخش مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، مهدی جمالی مشاور حوزه روابط کار وزارت کار، معاونان و رؤسای دانشکده مهارت و کارآفرینی راه‌اندازی شد.

نریمانی‌راد در این مراسم گفت: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال و با همکاری مشترک سازمان فنی حرفه ای و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) راه‌اندازی شد.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی این مرکز و مدرسه عالی مهارتی تربیت مربی با گواهینامه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فنی حرفه‌ای و مدرسه عالی مهارتی با مدرک مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی حرفه‌ای کلن آلمان گام دیگری به منظور اجرای مأموریت مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) است.

رئیس واحد یادگار امام خمینی(ره) افزود: این مرکز با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و در نهایت ارائه خدمات مهارت‌آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه‌ عالی ایجاد شده است.

نریمانی‌راد با اشاره به طرح پویش که در دستور کار واحد یادگار امام خمینی (ره) است، بیان کرد: در این طرح دانشجو همزمان با تحصیل برای جذب به بازار کار به صنعت معرفی می‌شود.

وی تأکید کرد: با الحاق ۷ دانشکده مهارت و کارآفرینی به واحد یادگار امام خمینی (ره) هر دانشکده در راستای مهارت‌آموزی دانشجویان و فارغ التحصیلان مأموریت خاصی دارد. به عنوان مثال دانشکده مهارت و کارآفرینی جنت‌آباد در زمینه حقوق و زیبایی، پوست و مو فعال است. دانشکده تهرانسر درصدد احیای صنعت چاپ و نشر بوده و دانشکده شریعتی در شاخه بورس، صنعت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال فعالیت می‌کند.

محسن رنجبر معاون پژوهش و فناوری واحد یادگار امام خمینی (ره) هم با ابراز خرسندی از گشایش مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان گفت: امید است با تربیت دانشجو مهارتی گامی در راستای ارتقای صنعت کشور برداریم؛ چراکه رشد و توسعه یک کشور در دست جوانان است و باید فاصله بین پژوهش و اجرا را کاهش دهیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا