سورنا ستاری: افتتاح خانه‌های خلاق، کارآفرینی را در جامعه گسترش می‌دهد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: افتتاح خانه‌های خلاق، کارآفرینی را در جامعه گسترش و فرهنگ عمومی را شکل می‌دهد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، خانه خلاق و نوآوری دانشگاه پیام نور روز دوشنبه با حضور سورنا ستاری در دانشگاه پیام نور افتتاح شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در سطح کشور گسترده است و می تواند پوشش خوبی بویژه در مناطق محروم داشته باشد.  

وی افزود: تمام جوانان صاحب ایده و خلاقیت می توانند در خانه خلاق و نوآوری ایده های خود را تجاری سازی کنند.  

معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: تمام بحث ما در اقتصاد دانش بنیان، سرمایه گذاری بخش خصوصی را شامل می شود و خانه های خلاق هم توسط بخش خصوصی تاسیس و توسعه داده می شوند.  

ستاری خاطرنشان کرد: راه اندازی خانه های نوآوری یک فرهنگ عمومی است که شکل می گیرد و باعث افزایش این مراکز می شود و هزینه خاصی از طرف دولت برای توسعه خانه های خلاق انجام نمی دهیم. با افتتاح خانه های خلاق کارآفرینی در جامعه گسترش می یابد.  

وی همچنین گفت: اعطای تسهیلات، استفاده از امکانات قانون جهش تولید دانش بینان که در آن بحث صنایع خلاق به رسمیت شناخته شده و مکانیزم ارزیابی آن در قانون ایجاد شده و فعال است از جمله حمایت هایی است که صاحبان ایده با دریافت این تسهیلات خود را به سیستم دانش بنیان کشور متصل می کنند و این موضوع باعث می شود تا جریان فرهنگی و کارآفرینی در جامعه ایجاد شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا