مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد گرگان افتتاح شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC)با حضور مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان گلستان و هیئت همراه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان افتتاح شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، حجت الاسلام سیدعلی طاهری گفت: به منظور انسجام بخشی به فعالیت های مرتبط با توانمندسازی دانشجویان برای کسب آمادگی های لازم برای ورود به بازار اشتغال کشور در سطح دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان(TMC)با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان در دانشکده مهارت و کارآفرینی واحد گرگان افتتاح شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان در حاشیه بازدید مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان از آزمایشگاه ها و کارگاه های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان و افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاهی این است که نمی توانند شغلی مناسب با رشته تحصیلی خود را بیابند و این امر موجب نرخ فزاینده بیکاری دانش آموختگان دانشگاه‌ها می شود.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری بیان کرد: پژوهش ها نشان می دهد نداشتن مهارتهای مورد نیاز بازار کار، از جمله دلایل اصلی این موضوع به شمار می آید.

وی با اشاره به شعار سال و منویات مقام معظم رهبری افزود: هدف از ایجاد این مرکز، توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش آموختگان با تکیه بر ظرفیت دانشگاه است.

طاهری در آیین بهره برداری از این مرکز خاطرنشان کرد: این مرکز بر پایه سه فرآیند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و نهایتاً ارائه خدمات مهارت‌آموزی موردنیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی و نهایتاً مراکز آموزشی (دولتی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد) وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان از جمله دانشگاه‌های موفق در استان است و تلاش داریم از ظرفیت آن در رونق تولید و اشتغال شهرستان بهره مند شویم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا