مرکز نوآوری و کارآفرینی برای دانشجویان در قم افتتاح خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون پژوهشی دانشگاه قم گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح مرکز نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه قم باشیم که این اقدام نیز بسیار پربرکت خواهد بود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، حجت الاسلام سعید فراهانی فرد در نشست خبری اولین رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی که در سالن جلسات دانشگاه قم برگزار شد اظهار داشت: شهر قم شهری معنوی است و برای افرادی که در این رویداد شرکت می کنند برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت عظیم مردم و نسل جوان از جمله دانشگاهیان در راستای اشتغال آفرینی با رویکرد جهادی استفاده کنیم، افزود: ایجاد اشتغال و کارآفرینی برگرفته از فرهنگ دینی ماست و بر این اساس به دنبال این هستیم که در پایان این رویداد، از ظرفیت نهادها و سازمان هایی که می توانند به گروه های کارآفرین کمک کنند، حداکثر استفاده را داشته باشیم.

معاون پژوهشی دانشگاه قم بیان کرد: اولین رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی از تاریخ 28تیرماه لغایت 3مردادماه در دانشگاه قم با ظرفیت حدود 600 نفر برگزار می شود.

فراهانی فرد ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار شد که بعد از قم، در مشهد مقدس و شیراز به عنوان شهرهای مهمی که مرکز ثقل زیارت در کشور هستند نیز این رویداد برگزار شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه قم افزود: در برگزاری این رویداد به نوعی از طرح راهیان نور و پیاده روی عظیم اربعین الگوگیری شده است، کسانی که از سراسر کشور در دانشگاه قم در قالب این رویداد حاضر می‌شوند، عملاً در یک فضای معنوی قرار می‌گیرند و لذا علاوه بر رویکردهای علمی و مهارتی، رویکرد فرهنگی و معنوی نیز در این باره به شدت مورد توجه است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته تیم‌هایی تشکیل می شود و این تیم‌ها حلقه‌های دانش بنیان را ایجاد می‌کنند و پس از اینکه افراد مستعد شناسایی شدند نهادهای حامی پای کار می آیند.

معاون پژوهشی دانشگاه قم با اشاره به اهداف برگزاری اولین رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی افزود: این رویداد می‌خواهد این فرهنگ را گسترش دهد که برای کار نیاز به استخدام شدن نیست بلکه باید کارآفرینی و تلاش مورد توجه باشد، برگزاری این قبیل رویدادها در راستای توجه ویژه به مقوله اشتغال زایی با رویکرد اقتصاد دانش بنیان و توسعه شرکت های دانش بنیان است.

فراهانی فرد خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح مرکز نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه قم باشیم که این اقدام نیز بسیار پربرکت خواهد بود، مرکز رشد دانشگاه قم در سطح کشور مطرح است و در استان و دانشگاه تلاش می شود با این رویداد روحیه نشاط در دانشجویان ایجاد و فرهنگ کارآفرینی مورد توجه قرار بگیرد.

اشتغال آفرینی دانشجویان، طلاب و فارغ‌التحصیلان مهم‌ترین هدف رویداد ملی هجرت

همچنین حمیدرضا مقصودی در این نشست  اظهار داشت: مجوز پیش بینی کردیم که به افراد برتر در پایان این رویداد اهدا می شود، تلاش می کنیم سکویی برای اشتغال افراد شرکت کننده در این رویداد باشیم، برخی افراد در مناطق خود بیکار هستند که بر اساس آیه قرآن کریم باید هجرت کنند.

دبیر رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی گفت: یکی از اهداف برگزاری این رویداد حرکت مردم است تلاش می کنیم این رویداد آن چنان به موفقیت برسد که در دوره بعد افراد خودشان به سمت این رویداد بیایند.

مقصودی ادامه داد: در رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی قرار نیست طراحی بدهیم بلکه فرهنگ و انگیزه و ایمانی را نیاز داریم که ما را حرکت بدهد تا آموزش های نو را فرابگیریم و عنصر ایمانی محور قرار گرفته است. عضو هیئت علمی دانشگاه قم ادامه داد: در عرصه اقتصاد اگر جامعه ناامید شود موفقیتی پیش نمی آید و اگر روح ایمان وانگیزه مورد توجه قرار بگیرد موفقیت حاصل می شود که تلاش می کنیم این موضوع مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: رویداد ملی هجرت با هدف اشتغال آفرینی دانشجویان، طلاب، فارغ التحصیلان مستعد در تولید فناوری اجتماعی حوزه اشتغال است تا فرهنگ اشتغالزایی و انگیزه و ایمان را در جامعه تقویت کنیم.

دبیر رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی با اشاره به اینکه هدف از رویداد ایجاد حرکت اجتماعی برای حل مسائل اقتصادی کشور با محوریت ایجاد اشتغال است افزود: رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی به دنبال اشتغال آفرینی دانش بنیان است.

مقصودی تصریح کرد: 600 نفر در یک دوره 7 روزه حاضر می شوند و با برگزاری کارگاه ، چالش، تجربه نوردی، بازدید ، برنامه های نمایشی و نمایشگاه حرکت خود را برای اشتغال زایی آغاز می کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه قم با اشاره به اینکه با برگزاری این دوره پیش بینی می کنیم تا پایان سال 15 هزار شغل ایجاد شود گفت: افرادی که این دوره را با موفقیت بگذرانند می توانند با دریافت حمایت های مالی و تسهیل گری شغل ایجاد کنند.

وجود دانش در فناوری سبب ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان اشتغال آفرین می شود

وی ادامه داد: شهر مقدس قم منشأ ایجاد تغییرات مهم است و این نقطه عطفی برای این رویداد ملی است، علت اشکال اقتصاد کشور این است که نظام اقتصادی ما مبتنی بر اقتصاد دولتی است.

دبیر رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی با بیان این که به جای شاغل شدن باید به سمت اشتغال آفرینی حرکت کنیم، تصریح کرد: 600 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان، طلاب و کنشگران عرصه اشتغال‌آفرینی کشور به مدت هفت روز در جوار بارگاه نورانی حرم حضرت معصومه (س) به تجربه‌نوردی، چالش‌های طراحی کسب و کار، ‌ روایت‌گری کسب‌وکار ایمانی در قالب‌هایی چون کارگاه، گفتگو، مستند، برنامه‌های نمایشی، مسابقه و … می‌پردازند و مهیای ایجاد تجربه‌ای متفاوت در عرصه اشتغال‌آفرینی کشور می‌شوند.

مقصودی با اشاره به اینکه برای ایجاد سالانه یک میلیون شغل باید از ظرفیت جوانان و مردم استفاده کرد، خاطرنشان کرد: هدف ما ایجاد حرکت اجتماعی برای حل مشکلات اقتصادی کشور با رویکرد توان مردمی است.

وی عنوان کرد: حدود 600 نفر در این رویداد هفت روزه حاضر می شوند و بعد از برگزاری رویداد اول ، رویداد دوم با حضور بانوان برگزار خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه قم با اشاره به اینکه باید در عرصه های مختلف اقتصادی نگاه و رویکرد علمی وجود داشته باشد، تاکید کرد: در عرصه دانش بنیان هر کدام از اقشار و اصناف و تولیدکننده و مصرف کننده ، نقش مهمی ایفا می کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا