ابوالقاسم عربیون: دستیابی به ایده‌آل‌ها در حوزه‌ اقتصادی از مسیر کارآفرینی می‌گذرد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

عربیون با تأکید بر اینکه کارآفرینی و اقتصاد مکمل یکدیگر هستند، گفت: در صورتی که وضعیت اقتصادی یک شهر و استان بهتر بود یعنی در حوزه کارآفرینی موفق عمل کرده‌اند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالقاسم عربیون، رئیس پژوهشکده سیاست‌گذاری و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران با اشاره به دستاوردهای ایران در حوزه کارآفرینی در مسیر افق ۱۴۰۴ اظهار کرد: ابتدا باید بدانیم کارآفرینی چیست و در کشور چه کارآیی داشته است و سپس دنبال پاسخ به این سوال باشیم که نرخ اشتغال در کشور کم بوده یا بیشتر؟وی اضافه کرد: فردی که مدعی می‌شود استاندار خوبی است باید ابتدا شرایط قبل و بعد از استاندار شدن آن فرد را بررسی کرد که میزان فقر و بیکاری روند کاهشی داشته با خیر و سپس درباره استاندار اظهارنظر کرد. 

رئیس پژوهشکده سیاست‌گذاری و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه جذب توریسم از دیگر شاخص‌های مدنظر برای قضاوت درباره مسئولان است، یادآور شد: برخی به اشتباه تصور می‌کنند که کارآفرینی همان اشتغالزایی است، در حالی که اینگونه نیست و کارآفرینی فراتر از اشتغال است. 

عربیون مطرح کرد: کارآفرینی یعنی توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و …. و به‌زیستی، بنابراین بررسی شاخص‌های یک شهر یا شهرستان می‌تواند این را آشکار کند که مسئولان آن شهر در حوزه کارآفرینی چه کرده‌اند. وی با تأکید بر اینکه کارآفرینی و اقتصاد مکمل یکدیگر هستند، یادآور شد: بهبود کارآفرینی به بهبود اقتصادی می‌انجامد و در صورتی که وضعیت اقتصادی یک شهر و استان بهتر بود یعنی در حوزه کارآفرینی موفق عمل کرده‌اند، در غیر اینصورت باید کار بیشتری در آن شهر صورت بگیرد.

 رئیس پژوهشکده سیاست‌گذاری و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه کارآفرینی با شعار محقق نمی‌شود، متذکر شد: شاخص‌های ترسیم شده در افق ۱۴۰۴ به وضوح نشان می‌دهد که برای دستیابی به ایده‌آل‌ها در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی و … باید به کارآفرینی توجه ویژه‌ای داشته باشیم. عربیون تأکید کرد: کارآفرینی رکن اصلی اشتغالزایی است و در دولت‌های مختلف نیز برای تحقق آن شعار داده شده، اما در عمل با ایده‌آل فاصله داریم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
شبکه اطلاع رسانی راه دانا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا