درباره اجرای طرح توسعه مهارت در قزوین

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قزوین گفت: طرح توسعه مهارت در قزوین با به کارگیری هرچه بیشتر ظرفیت دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی اجرا می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، سید محمود عرب افزود: نحوه پیشبرد و اجرای این طرح استانی در نشست شورای عالی مهارت قزوین مطرح می شود.

این مسوول با اشاره به رشد نزدیک به ۲ برابری تعهدات آموزش فنی و حرفه ای در استان نسبت به سال گذشته در بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد (خصوصی) گفت: براساس این طرح، چتر آموزش های مهارتی در استان قزوین با بهره گیری از ظرفیت های موجود و معطل آموزشی مطابق با نیازهای بخش تولید و خدمات توسعه داده می شود.

این مسوول با بیان اینکه امکانات آموزشی و نیروی انسانی در فنی و حرفه ای محدود است، افزود: در مجموع دارای ۱۰ مرکز دولتی با ۶۰ مربی هستیم که پاسخگوی نیازهای مهارتی در استان قزوین نیست و در چنین شرایطی نیازمند اشتراک گذاری امکانات آموزشی با سایر دستگاه ها و همچنین بخش خصوصی هستیم و در سایه هم افزایی در قالب طرح توسعه مهارتی می توانیم به همه نیازهای مهارتی موجود در استان پاسخ بدهیم.

وی اظهار داشت: با هماهنگی بین دستگاه های اجرایی، نیازهای مهارتی بخش صنعت، کشاورزی،خدمات و گردشگری استان قزوین شناسایی و مطابق با آنها به افراد مهارت جو آموزش داده می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با بیان اینکه از آموزش های مهارتی سلیقه ای فاصله گرفته ایم،گفت: تلاش داریم تا آموزش های مهارتی را به مهارت جویان و جوانان جویای کار به شکل سفارش محور ارایه دهیم تا آنها پس از فراگیری آموزش ها و توانمند شدن بلافاصله صاحب فرصت شغلی شوند.

عرب خاطرنشان کرد: توسعه مهارت آموزی و تربیت افراد ماهر و دارای تخصص، زمینه کارآفرینی و ایجاد فرصت های شغلی جدید را در جامعه فراهم می کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا