از معرفی ۲۸ شرکت فناور تا ثبت ۱۰۲ گروه پژوهشی

رئیس ستاد رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در استان سمنان از معرفی ۲۸ شرکت فناور و خلّاق این دانشگاه به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، مهدی منصوری، در سمنان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد متمایز و منحصر همواره مولود انقلاب اسلامی بوده و شالوده و بنیان این خاستگاه علمی از دیرباز بر مبنای سیاست‌های انقلاب اسلامی طراحی و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: مسئولان در کنار دغدغه‌های خود کوشیده‌اند از مأموریت‌های خطیر ابلاغی عقب نمانند و حرکت و تعیین نقشه راه با محور «کارآفرینی و اشتغالزایی» که تحقق عینی شعار سال است، نمونه‌ای از دغدغه کارکنان واحد سمنان است که در چشم‌انداز ۱۴۰۴ نیز نقش محوری را بر عهده دارد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره به برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» و ابلاغ مأموریت‌های محوله به واحدهای دانشگاهی عنوان کرد: رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی متعالی برای طرح و حمایت از ایده‌های فناورانه جدید و بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناور است که منجر به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور می‌شود.

منصوری یادآور شد: از ابتدای طرح موضوع برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی، قابلیت‌ها و توانمندی‌های این مراکز علمی در سراسر کشور احصا و بر مبنای ظرفیت‌ها، نقشه راه و شرح وظایف‌ تعیین و به استان‌ها ابلاغ شد.

وی به امکانات و زیرساخت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان اشاره و تبیین کرد: با توجه به قابلیت‌های زیرساختی موجود در استان سمنان، این دانشگاه ملزم به ایجاد و ثبت ۴۰ گروه پژوهشی، ارائه ۲۰ ایده نوآورانه و ثبت و معرفی ۲۰ شرکت فناور در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

رئیس ستاد رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در استان سمنان درباره هم‌افزایی و همراهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برای تحقق مأموریت ابلاغی گفت: شاهد تعامل و همکاری بسیار خوب و مشارکت مشتاقانه توأم با مسئولیت‌پذیری از سوی واحدهای دانشگاهی هستیم و این دانشگاه علاوه بر تأمین خواسته‌های از پیش تعیین شده سازمان مرکزی، متناسب با استعدادهای موجود در استان سمنان تعریف شده است.

منصوری متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در این مرحله از کار عملکرد مطلوبی را ثبت کرده و برآوردها حاکی از آن است که این مرکز علمی در استان بیش از حد انتظار ظاهر شده است.

وی تأکید کرد: به عنوان مثال رکورد و حد نصاب ایجاد و ثبت ۱۰۲ گروه پژوهشی و زیرساخت که بیش از ۲.۵ برابر آنچه برای استان تکلیف شده بود نشان‌دهنده عملکرد مطلوب دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان است.

ایفای نقش دانشگاه آزاد سمنان در ثبت ۳۰ گروه و زیرساخت پژوهشی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به ارزیابی استان سمنان در ارائه ایده‌های نوآورانه پرداخت و یادآور شد: این دانشگاه ایده‌های نوآورانه و رویدادهایی مانند افزایش ایده‌ها مانند ایده‌آراها، چالش‌ویکندها، استارت‌آپ‌ویکندهای فعال شده در زمینه‌های مختلف مانند کشاورزی، فنی و مهندسی و صنایع خلّاق و علوم نرم‌افزاری استارپ‌آپ‌ویکندها به برگزاری ایده‌آراها و ثبت آنها اقدام کرده است.

منصوری بر ضرورت ارائه کیفی فعالیت‌ها، اعمال دقت بالا و سخت‌گیری در جریان داوری‌ها و پالایش‌های اولیه تأکید کرد و درباره کیفیت طرح‌ها و فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: در این دانشگاه ۱۰ مرکز تحقیقاتی مشغول تحقیق، پژوهش و فعالیت هستند و ماحصل تلاش این مراکز ایجاد و ثبت ۱۰۲ گروه و زیرساخت پژوهشی شامل آزمایشگاه‌ها و هسته‌های پژوهشی بوده است.

وی توضیح داد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، شاهرود و دامغان در ایجاد و ثبت ۳۰ گروه و زیرساخت پژوهشی ایفای نقش کرده و سایر واحدهای دانشگاهی روی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی تمرکز کرده‌اند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: این دانشگاه درباره ایده‌های فناور عملکرد مطلوبی داشته و با ثبت ۲۰ رویداد ایده آرا و پرورش‌دهنده ایده، تعداد ۱۶ ایده را به منظور ثبت در رویداد ملی گام دوم به سازمان مرکزی دانشگاه ارسال کرد.

تولید در کشور منجر به بالندگی داخلی و درون‌زایی می‌شود

منصوری تشریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با توجه به نحوه ارتباط با شرکت‌های فناور استان که به تفکیک هسته‌های فناور و شرکت‌های فناوری دارد به معرفی ۲۸ شرکت فناور و خلّاق به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کرده است.

وی با اشاره به دغدغه‌مندی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مقوله مهم تولید در کشور که منجر به بالندگی داخلی و درون‌زایی می‌شود، اظهار کرد: باید به حسن نظر هوشمندانه مقام معظم رهبری در تأکید بر این سه کلیدواژه تحول‌آفرین در زمینه تولید در کشور که منشأ خودکفایی در کشور است، تحسین گفت، چراکه هر کدام از این کلیدواژه‌ها از جنبه‌ها و ابعاد مختلف گسترش‌دهنده غنا و خوداتکایی مملکت می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان مطرح کرد: تولید همان اتفاق منحصری است که در ۱۱ سال اخیر به طور پیوسته در نامگذاری شعار سال مورد تأکید رهبر حکیم انقلاب اسلامی بوده و ایشان مکرراً در فرمایش خود به مناسبت‌های مختلف بر این امر مهم تأکید داشتند.

منصوری با بیان اینکه هدفمند کردن مقوله تولید و سوق دادن آن به سمت دانش‌محور موضوع مورد اهمیت در سال‌ ۱۴۰۱ است، ادامه داد: وقتی پسوند دانش‌بنیانی و اشتغال‌آفرینی به تولید اضافه می‌شود بیانگر تغییر رویکرد و زیرساخت‌های فکری در نگاه به تولید است.

وی تأکید کرد: با استناد به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی زمان آن رسیده که نگاه به تولید دستخوش تغییر اساسی شود و تولید حداکثری مبتنی بر دانش‌بنیان و کارآفرینی داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: دکتر طهرانچی و دکتر دهقانی با شناخت مناسب از دانشگاه، نگاهی بسیار درست و دقیق به آینده دانشگاه دارند.

به گزارش خبرگزاری آنا؛ اوایل آبان ۱۴۰۰ روح‌الله دهقانی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد فعالیت این دانشگاه، برگزاری رویدادی ملی با عنوان «گام دوم» را مطرح کرد و این پیشنهاد آذر ۱۴۰۰ در جلسه شورای دانشگاه مطرح و به تصویب اعضا رسید و به دنبال آن بخشنامه مربوط دی ۱۴۰۰ به رؤسای استانی دانشگاه در سراسر کشور ابلاغ شد تا همه یکدست برای این رویداد مهم آماده شوند.

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق برنامه‌ریزی شده است.

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی است تا تیم‌های راه‌یافته به این رویداد، ایده‌های فناورانه و محصولات دانش‌بنیانی خود را به بزرگ‌ترین صنایع کشور، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتاب‌دهنده‌های خصوصی و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه برای جذب تسهیلات و سرمایه‌گذاری عرضه کنند.

رویداد ملی گام دوم (رویداد عصر امید) از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار و بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و … عرضه خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا