امکانات جدید به سامانه دریافت لیست حق بیمه کارفرمایان افزوده شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرفناوری و تحول دیجیتال سازمان تامین اجتماعی با اشاره به آغاز به‌ کار سامانه جدید ارائه لیست حق بیمه کارفرمایان از اردیبهشت ماه، درباره شناسایی کارگاه‌های من غیرحق و افزوده شدن برخی قابلیت‌های جدید به این سامانه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، محمدحسین زراعتی، با اشاره به آغاز به‌ کار سامانه جدید ارائه لیست حق بیمه کارفرمایان که در راستای یکپارچه‌سازی درگاه‌های تامین اجتماعی اجرایی شده است اظهار کرد: ما موفق شدیم در اردیبهشت ماه سامانه دریافت لیست حق بیمه کارفرمایان را به درگاه سامانه غیرحضوری متصل کنیم. سامانه قدیمی بر اساس پلتفرم مربوط به سنوات گذشته تهیه شده بود که مسائلی چون سوءاستفاده و مشکلات خاصی در سامانه وجود داشت که آن اشکالات برطرف شده است.

وی افزود: یکی از نکات خوبی که در سامانه جدید داریم تکمیل اطلاعات کارفرمایان و کارگاه‌ها است که به هوشمندسازی لیست قراردادها منجر شده است. راه‌اندازی سامانه، شروع کار بود و قصد داریم روی همین عملکرد دریافت لیست حق بیمه کارفرمایان، خدمات بیشتری ارائه دهیم. از جمله خدمات هوشمندی که در حال افزوده شدن است اعلام اشتباهات و خطاهای کارفرما در زمان بارگذاری لیست است.

مدیرفناوری و تحول دیجیتال سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: قبلا ممکن بود بعد از شش ـ هفت ماه از زمان دریافت لیست به کارفرما اطلاع داده شود که فلان قسمت را اشتباه وارد کرده‌اید اما با امکانی که در سامانه جدید فراهم خواهد شد، کارفرما همان موقع که لیست را بارگذاری می‌کند و یا در کوتاهترین زمان از اشتباه احتمالی مطلع می‌شود که هم به نفع کارفرما است و هم به نفع بیمه شده و هم سازمان و به عبارتی یک برد – برد تمام عیار محسوب می‌شود.

زراعتی درباره شناسایی کارگاه‌های من غیرحق نیز توضیح داد و گفت: به عنوان مثال کارگاه‌هایی را داشتیم که کارفرما فوت شده و چند سالی هم از آن گذشته ولی چون بانک اطلاعاتی کارفرمایان ما کامل نبود، سازمان مطلع نمی‌شد و این روند ادامه پیدا می‌کرد، اما اکنون چون بانک اطلاعاتی ما کامل شده و اطلاعات کارفرمایان  را با ثبت احوال چک کردیم، چنین مواردی استخراج شده است. یک سری موارد دیگر هم بود نظیر کارگاه‌هایی که من غیرحق از کمک دولت استفاده می‌کردند، که اکنون دیگر از آن شرایط خارج شده اند. تعداد چنین مواردی زیاد نیست، اما به هرحال وجود داشته و باید جلوی آن گرفته می‌شد.

وی ادامه داد: همچنین در سامانه قدیمی باگ‌ها و خلاءهایی وجود داشت که امکان بستن و مسدودسازی نداشتیم و یک سری کارفرمایان یاد گرفته بودند و از همان مسیر عبور می‌کردند که خوشبختانه همه آن مسیرها مسدود شده‌اند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا