بازديد پرويز كرمى از كارخانه نوآوری البرز

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس مرکز فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز سرعت گرفته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، پرویز کرمی صبح جمعه در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز و در دیدار با شرکت‌های مستقر در این مجموعه اظهار کرد: ستقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز سرعت گرفته است.

رئیس مرکز فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: از زمان افتتاح این کارخانه در اواخر اسفند سال گذشته و با گذشت حدود سه ماه، شرکت‌های متنوعی در این مجموعه استقرار یافته و فعالیت‌های خوبی برای ایجاد اشتغال دانش بنیان و خلاق انجام شده است که قابل تقدیر و توجه است.

وی با بیان اینکه کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز در مجاورت استان تهران و گلوگاه چندین استان دیگر و با عنوان اولین کارخانه صنایع خلاق کشور فعالیت خود را آغاز کرده است، تصریح کرد: در تبصره ماده ۶ قانون جهش تولید دانش بنیان که اخیراً از سوی رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شد، توجه ویژه‌ای به شرکت‌های خلاق و خانه‌های خلاق نوآوری شده و تعیین و مسئولیت آن را هم برعهده معاونت علمی و فناوری قرار داده است.

کرمی ادامه داد: هم اکنون صنایع خلاق در جهان، بازار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد دلاری و همچنین اشتغال‌زایی مستقیم ۵۰ میلیون نفری دارد، کشور ما نیز یک‌درصد خاک دنیا و یک‌درصد جمعیت دنیا را دارا است.

۲ درصد تولید علم دنیا در اختیار ایران است

رئیس مرکز فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: این در حالی است که دو درصد تولید علم دنیا در اختیار ما است، بنابراین اگر تولید علم ما منجر به پتنت، محصول و خدمات شود، درصد خوبی از این بازار در اختیار ما قرار می‌گیرد.

وی گفت: این در حالی است که تنوع محصولات فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی در بسیاری از کشورهای جهان یافت نمی‌شود.

کرمی با اشاره به اینکه این کارخانه نوآوری البرز باید به عنوان قطب صنایع خلاق و اقتصاد خلاق در استان البرز تبدیل شود، اظهار کرد: تمامی ظرفیت‌های استان برای تحقق این موضوع باید فعال شوند تا با رفع نیازها و برخی مشکلات زیرساختی، مقدمات افتتاح فاز دوم کارخانه به زودی فراهم شود تا شرکت‌های دانش بنیان و خلاق بیشتری در کارخانه مستقر شوند و تأثیر بیشتر خود را در استان نمایان کند.

تبدیل شدن به بازوی اجرایی حل مشکلات از اهداف کارخانه نوآوری البرز است

امیر سرکندی، مدیر کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز در این بازدید، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته و معرفی شرکت‌های مستقر شده در فاز یک کارخانه گفت: هم اکنون تعداد مناسبی از شرکتها در فاز یک کارخانه مستقر شده و آماده جذب شرکت‌ها، تیم‌های استارتاپ و فریلنسرها است که تسهیل گری برای اخذ مجوزهای لازم برای توسعه فعالیت‌های این شرکت‌ها و تحقق اقتصاد دانش بنیان و اشتغال آفرینی از ابتدای سال، در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تبدیل شدن به بازوی اجرایی جهت حل مسائل استانی و رفع معضلات شهری و کمک به توسعه صنایع در بستر دانش بنیان نیز به عنوان یکی دیگر از اهداف کارخانه نوآوری قرار گرفته است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا