ظرفیت مشاغل خانگی امسال چند برابر خواهد شد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که وزارت تمرکز ویژه‌ای به اشتغال مشاغل خانگی دارد، گفت: افزایش ظرفیت و عملکرد مشاغل خانگی از جمله برنامه‌های وزارت بوده و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، محمود کریمی بیرانوند در حاشیه بازدید از نمایشگاه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این نمایشگاه، اظهار کرد: محصولات بسیار خوبی در این نمایشگاه وجود دارد و بسیار خرسندیم که در زمینه اشتغال اقدامات ویژه صورت گرفته و ما نیز از این افراد حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به خصوص اگر در طول سال دائمی باشد به افزایش بازار، افزایش مهارت و توسعه فرهنگ کارآفرینی به ویژه مشاغل خانگی کمک می‌کند.

وی تمرکز بر موضوع مشاغل خانگی را از جمله برنامه‌های ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: برنامه‌هایی خوبی در زمینه مشاغل خانگی و افزایش مهارت آن‌ها داریم که خوشبختانه با همکاری بانک مرکزی، اعتبارات بسیار خوبی در این زمینه جذب شده و به بانک‌های عامل ابلاغ شده است.

کریمی با بیان این‌که مشاغل خانگی نادیده گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی بسیار مظنون مانده بود و چندان به چشم نمی‌آمد؛ اما با توجه به اهتمام ویژه آقای وزیر حمایت از این حوزه در اولویت کاری ما قرار گرفته است؛ چراکه ظرفیت‌های فرهنگی و تمدنی زیادی داریم که در خانه می‌تواند به کسب و کار تبدیل شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت های وزارت در حوزه مشاغل خانگی، تصریح کرد: در زمینه مجوزهای مشاغل خانگی اقدامات قابل توجهی انجام گرفته است؛ به طوری‌که بیش از دو سوم از مجوزها به صورت آنی شده و دیگر نیازی به ارجاع کارشناس نداریم.

وی با اشاره به ۱۰ برابر شدن مجوزهای مشاغل خانگی، افزود: در واقع فرد متقاضی اطلاعات خود را در سامانه وارد می‌کند و بالافاصله پرینت مجوز صادر می‌شود، تنها یک سوم از مجوزهای مشاغل خانگی سه روزه شدند و نهایتا تا سه روز کارشناس مربوطه بررسی‌های لازم را انجام داده و مجوز صادر می‌شوند. این موضوع یک گام بسیار بزرگی بوده و منجر به ۱۰ برابر شدن مجوزهای مشاغل خانگی شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در حوزه مهارت هم امسال برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی با آموزش فنی و حرفه‌ای انجام گرفته است، ادامه داد: همچنین جهاد دانشگاهی از جمله‌ مراکز پرتلاش در زمینه مهارت‌سازی است که عملکرد بسیار موفقی در این زمینه دارد.

وی افزود: در زمینه تامین مالی نیز حمایت‌های ویژه ای از مشاغل خانگی خواهیم داشت؛ به طوری‌که اعتبارات ما نسبت به سال قبل دو برابر افزایش یافته است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا