مرکز توسعه مهارت آموزی و اشتغال معاونت فرهنگی دانشگاه تهران راه‌اندازی شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مرکز توسعه مهارت آموزی و اشتغال معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا؛ خدمات این مرکز برای گروه‌های هدف دانش‌آموزی، دانشجویی و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و ماموریت آن  مهارت آموزی و توانمندسازی افراد در راستای افزایش اشتغال پذیری آنها و بهبود ارتباط بین صنعت و دانشگاه و برقراری ارتباط با سازمان‌های داخلی و بین‌المللی در راستای ارایه خدمات مناسب و موثر است.

براساس این گزارش، در حال حاضر ۱۴ کارگروه در این مرکز فعال هستند و مدیر مرکز دکتر فرشته امین عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است.

راه اندازی انجمن علمی “مهندسی عمران و مدیریت ساخت” در واحد علوم و تحقیقات
 
انجمن علمی “مهندسی عمران و مدیریت ساخت” دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با هدف توسعه و ترویج دانش مدیریت پروژه‌های عمرانی و ارتقاء مهارت تخصصی دانشجویان، ترویج کارآفرینی و مهارت اجرای پروژه‌های کاربردی مطابق نیازهای کشور تاسیس شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، انجمن علمی “مهندسی عمران و مدیریت ساخت” به استاد مشاوری دکتر مهدی روانشادنیا عضو هیات علمی این واحد و با همکاری جمعی از دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد.

دکتر روانشادنیا در مورد راه اندازی این انجمن علمی گفت: مباحث چون حقوق ساخت، مدیریت و مقررات پیمان طرح‌های عمرانی، مدیریت پروژه، روش‌ها و فناوری‌های نوین ساخت، مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و توسعه پایدار ساخت و ساز و مباحث اقتصاد مهندسی از حوزه اصلی فعالیت‌های این انجمن علمی است.

وی افزود: مشارکت در نشر علم و ترویج مباحث علمی روز به خصوص علوم بین رشته‌ای و چند رشته‌ای، مشارکت در رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی، مهارتی تخصصی دانشجویان و تعمیق دانش و بینش علمی دانشجویان با بهره‌گیری از تجربه مهارتی متخصصان، ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشگاه از دیگر اهداف مورد توجه این انجمن علمی است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در سال های اخیر رشته مهندسی و مدیریت ساخت واحد علوم و تحقیقات علاوه بر دانشجویان ایرانی مورد استقبال دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویانی از کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان قرار گرفته است.

به گفته روانشادنیا، ایجاد زمینه‌های مناسب برای کشف، جذب و شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت‌های علمی دانشجویان در قالب فعالیت‌های گروهی و مشارکتی، تربیت نیروی انسانی خودجوش و با انگیزه با جنبه‌های نظری و کاربردی مرتبط با موضوع انجمن از چشم انداز انجمن علمی “مهندسی عمران و مدیریت ساخت” است.

وی تصریح کرد: تقویت و تحکیم پیوندهای جامعه دانشجویی با جامعه، صنعت، مجامع علمی ملی و بین المللی، انجمن‌های علمی مرتبط و موسسات علمی- تحقیقاتی داخل و خارج از کشور، مشارکت جمعی و داوطلبانه دانشجویان در فعالیت‌های جهادی علمی- تخصصی با زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و خیریه‌ای و نیز اشاعه فرهنگ استقلال، آزادی، توسعه علمی، نفی وابستگی و خودباوری نسل آینده کشور از دیگر چشم اندازهای این انجمن علمی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا