تنها ۴ درصد از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی هستند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: قرار است تا پایان سال جاری ۱۰ دهکده فناوری و نوآوری در مراکز تحقیقات ، آموزش و ترویج ایجاد شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس، علی اکبر مویدی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان با اشاره به شعار سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی، اظهار کرد: اگر قرار است از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی پیشرفته حرکت کنیم، هیچ راهی جز این  نداریم که کشاورزی را به سمت  دانش بنیان سوق دهیم.

وی بیان کرد: گواه این ادعا هم افزایش تولید و بهره‌وری در برخی مزارع است، یعنی ما می‌بینیم که بخش زیادی از  افزایش تولید و راندمان مربوط به دانش کشاورزی است.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها چهار درصد از شرکت‌ها دانش بنیان در حوزه کشاورزی است، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل حوزه کشاورزی این رقم بسیار کم است.

مویدی تاکید کرد: اگر حرکت و توجه جدی به مقوله دانش بنیان داشته باشیم قطعا شاهد اثر مثبت‌تری در حوزه کشاورزی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت جهاد و به تبع سازمان تحقیقات توسعه شرکت‌های دانش بنیان و  توسعه حوزه نوآوری است، افزود: نیاز این رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان یک کارگروه جدی در حوزه مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان تشکیل و ورود جدی داشته باشد.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان راه گسترش و توسعه است،اظهار کرد:  قرار است تا پایان سال ۱۰ دهکده فناوری و نوآوری در مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ایجاد شود، همچنین قرار است اولین پارک علمی کشاورزی یک ماه آینده در تهران افتتاح شود که اتفاق مهمی در حوزه کشاورزی است.

مویدی بر تسهیل نفوذ و رسوخ دانش در عرصه کشاورزی تاکید کرد و گفت: در قالب فرصت مطالعاتی مزرعه  محققان ما مامور به عرصه‌ها، شرکت‌ها و کشت و صنعت هستند و باید پس از یکسال اثر بخشی باید دیده شود.

وی به راه اندازی مزارع و پایگاه نو آوری هم اشاره کرد و افزود: در هر استانی قرار است تعدادی مزارع و پایگاه نوآوری ایجاد، تقویت و توسعه داده شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا