اعتراض استارت‌آپ‌ها به نحوه برگزاری نمایشگاه کتاب

استارت‌آپ‌های حوزه طی بیانیه‌ای با انتقاد از نحوه تعامل مسئولین با آنها برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، اعلام کردند که در این نمایشگاه حاضر نخواهند شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تجارت نیوز، استارتاپ‌های حوزه کتاب اعم از فعالین ناشرین دیجیتال و کتاب‌های صوتی طی بیانیه‌ای با انتقاد از نحوه تعامل مسئولین با آنها برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، اعلام کردند که در این نمایشگاه حاضر نخواهند شد.

فیدیبو، طاقچه، کتابراه، آی قصه، آوانامه و… تعدادی از این استارتاپ‌های فعال هستند.

دیجیاتو گزارش داد، پلتفرم‌ها و ناشران کتاب الکترونیک و صوتی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر نمی‌شوند. این موضوع با بیانیه‌ای که توسط این فعالین امضا شده به اعلام عمومی رسیده است.

غیبت این دسته از فعالین بازار نشر کشور در حالی صورت می‌گیرد که تا پیش از شیوع ویروس کرونا حضور مستمر و قدرتمندی از سوی برخی بازیگران این حوزه در این نمایشگاه شاهد بودیم.

با وجود پیگیری‌های فعالان نشر دیجیتالی کتاب، هنوز این گروه از بازیگران حوزه فرهنگ جای مشخصی در نمایشگاه کتاب تهران ندارند. این دلیل اصلی عدم شرکت این فعالین در نمایشگاه کتاب امسال اعلام شده است.

بیانیه ناشران دیجیتال

در ادامه این بیانیه آمده است: «این بخش از جامعه فرهنگی کتاب سال‌هاست با تکیه بر خلاقیت و تلاش جوانان نخبه این سرزمین، و اکثراً در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان، در کنار ناشران و اهالی نشر کاغذی، به رونق فرهنگی جامعه و افزایش سطح مطالعه در کشور کمک کرده‌اند.

تلاشی که متکی بر ارائه نوین‌ترین شیوه‌های فناوری در سطح جهان بوده و به شکوفایی اقتصادی جامعه نشر یاری رسانده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تجارت نیوز
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا