افزایش ۲۷ درصدی صدور پروانه تحقیق و توسعه صنایع در سمنان

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: میزان صدور پروانه تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی استان سال ۱۴۰۰ حدود ۲۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، مهدی میرکو روز پنجشنبه به رسانه‌ها گفت: سال گذشته تعداد ۲۹ فقره پروانه تحقیق و توسعه برای واحدهای صنعتی در استان سمنان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۹ به میزان ۲۷ درصد افزایش داشت.

وی تصریح کرد: پروانه تحقیق و توسعه برای کلیه متقاضیان و فعالانی که دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی هستند قابلیت صدور دارد و در صورت احراز شرایط لازم انجام می‌شود.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: در استان تا کنون ۹۰ فقره جواز و پروانه فنی و مهندسی و همچنین تعداد ۷۰ فقره مجوز شرکت های دانش بنیان صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: مجوزهای فنی و مهندسی برای کلیه متقاضیان و فعالانی که دارای ایده های نو و خلاقانه در زمینه های علمی و تخصصی بوده قابلیت صدور دارد که فرآیند آن به به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ملی بهین یاب (behinyab.ir) انجام و در صورت احراز شرایط لازم صادر می شود. همچنین کلیه دارندگان جواز فنی و مهندسی می توانند پس از گذشت یک سال جهت تبدیل جواز خود به پروانه فنی و مهندسی اقدام کنند.

میرکو اظهار داشت: حوزه آموزش و پژوهش اداره کل صمت استان در راستای فرموده مقام معظم رهبری در خصوص نام گذاری سال ۱۴۰۱ به عنوان تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین و همچنین حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی ، صنایع معدنی و تجاری استان سمنان در جهت ارتقاء تخصص و افزایش کیفیت محصولات شرکتهای تولیدی آماده صدور پروانه تحقیق و توسعه در اسرع وقت است تا به زودی با تجهیز واحدهای تولیدی استان به واحدهای تحقیق وتوسعه شاهد پیشرفت و تعالی استان سمنان باشیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا