میلاد صدرخانلو: ۱۷۰۰ محصول فناورانه پارک فناوری پردیس به بازار وارد شده است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس با بیان اینکه، شرکت های پارک سال گذشته توانستند از خروج ۲۴۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کنند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۷۰۰ محصول و فناوری تولید شده توسط فناوران پارک وارد بازار داخلی شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، میلاد صدرخانلو، با بیان اینکه، در حال حاضر قریب به ۴۰۰ شرکت فناور در پارک فناوری پردیس فعالیت می کنند، افزود: در این مجموعه فناورانه دو بخش در ارتباط با شناسایی نیاز صنایع بزرگ فعال هستند و تلاش می کنند نیازمندی های اساسی صنایع بزرگ را بر اساس ظرفیت خود تامین کنند که این بخش ها شامل مرکز تجاری سازی و همچنین مرکز توسعه تجارت پارک فناوری پردیس است.

وی ادامه داد: در بخش تجاری سازی تلاش می شود بدنه عمدتا دستگاه های بزرگ دولتی به سمت ظرفیت شرکت های پارک هدایت شود و تمرکز بیشتر بر شرکت نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی پتروشیمی و شرکت برق باشد که تاکنون محصولات مختلفی با تعامل و همکاری دوجانبه بومی سازی و عرضه شده است.

رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس درباره وظیفه این مرکز اظهار داشت: این بخش در واقع شامل شرکت های فناوری است که بر اساس تشخیص نیاز خود محصولی را طراحی و تولید کرده اند و ممکن است لزوما بازار آن دولت نباشد که بازاریابی محصولات برای داخل و خارج از کشور که خریدار آن مشخص است و ممکن است محصولات واسطه ای باشد را عهده دار است. 

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد نیاز بخش های مختلف توسط شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس برآورده شده است، تصریح کرد: آخرین مشاهدات سامانه محصولات فناورانه تولیده شده که در لحظه عدد آن تغییر می کند بیانگر آن است که تاکنون بیش از ۱۷۰۰ محصول فناورانه متنوع مربوط به بخش های مختلف کشور تولید و هم اکنون توسط دولتی ها، شرکت های واسط و خریداران خرد در حال استفاده است.

صدرخانلو درباره چند محصول مهم فناورانه پارک فناوری پردیس بیان کرد: بحث بیماران دیالیزی در بسیاری از کشورها به عنوان یک معضل مطرح است. یکی از شرکت های مستقر در پارک موفق به طراحی و بومی سازی دستگاه دیالیز شد و امروز نه تنها قادر به تامین تمام نیازهای مراکز درمانی کشور هستیم بلکه به صادرات این دستگاه به کشورهای مختلف از جمله افغانستان و عراق ورود کرده ایم.

وی اضافه کرد: سال گذشته یکی از داروهایی که به کاهش چشمگیر عوارض کرونا کمک کرد و اثربخش بود، توسط فناوران فعال در پارک فناوری پردیس تولید و پس از اخذ تاییدیه های علمی به بازار عرضه شد.

رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس همچنین یادآور شد: داروی درمانی میگرن که در دنیا بی نظیر است توسط یک شرکت فناور مستقر در پارک فناوری پردیس تولید شد و واقعا مشابه خارجی ندارد.

وی با بیان اینکه گستره محصولات فناورانه شرکت های مستقر در پارک فناوری پردیس وسیع و متنوع است، با ذکر مثالی دیگر، از طراحی و تولید دوربین های کنترل سرعت توسط فناوران این مجموعه خبر داد و گفت: تا چند سال پیش دوربین های کنترل سرعت در حوزه حمل و نقل جاده ای از خارج از کشور وارد می شد، اما با ورود فناوران پارک فناوری پردیس به این حوزه این دوربین ها تولید و امروز بخش عظیمی از نیازهای کشور تامین شده است.

صدرخانلو در پاسخ به میزان اثربخشی محصولات پارک در رونق اقتصادی کشور گفت: سال گذشته شرکت های پارک  توانستند از خروج حدود ۲۴۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کنند.

رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس تاکید کرد: شرکت های پارک فناوری پردیس در تولید و عرضه محصولات فناورانه مختلف پیشگام و حتی جریان ساز بوده اند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا