ماموريت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت كارآفرينى

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

قائم‌مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مأموریت این دانشگاه از آموزشی به مأموریت‌های کلان علمی، تخصصی، مسئله‌محور، دانش‌بنیان و کارآفرین تغییر پیدا کرده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، به منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی دانشگاه، جلسه‌ای با حضور وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، عبدالله محمدی مدیرکل شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، حسین کلانتری خلیل‌آباد سرپرست و جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با مدیرعامل و مسئولان منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام کرج برگزار شد.

قائم‌مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه درباره تعاملات و همکاری‌های مشترک با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی، دانش‌بینان و فناور و وجود تجهیزات و امکانات به روز، زیرساخت‌های مناسب، پارک‌های علم و فناوری، شبکه‌های آزمایشگاهی و سراهای فناوری، درباره پژوهش‌ها و پروژه‌های انجام شده و در حال اجرای دانشگاه مطالبی را بیان کرد.

وحید ضرغامی افزود: با توجه به سیستم سلسله مراتبی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی و اقدامات صورت گرفته اخیر در تدوین سند چشم‌انداز و تحولی دانشگاه از تغییر مأموریت آموزشی به مأموریت‌های کلان علمی، تخصصی، مسئله‌محور، دانش‌بنیان، کارآفرین و استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای براساس طرح پایش دانشگاه که در راستای توانمندسازی صنعت استان‌ها و ارتقای سطح علمی اشاره و از گام‌های مؤثر و در حال اجرا در تمام حوزه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و… خبر داد.

مدیرکل شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی هم در این نشست اظهار کرد: با توجه به سند تحول دانشگاه و حضور دانشگاه در حوزه فناورانه، دانش‌بنیان، تجهیزات و امکانات موجود دانشگاه که بالغ بر ۷ هزار باب آزمایشگاه مجهز، ۸ هزار تجهیز آزمایشگاهی و کارگاهی مطابق با استانداردهای بین‌المللی و کشوری، آماده همکاری همه‌جانبه در حوزه‌های مختلف فنی و تخصصی برای ارائه خدمات به دانشجویان، استادان و سازمان‌هاست و در این مورد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی با برخی از ارگان‌ها به امضا رسیده است.

عبدالله محمدی گفت: با توجه به وجود امکانات مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در حوزه کشاورزی و زمین زراعی همجوار فرودگاه، امکان تعامل و همکاری مؤثر و همه‌جانبه در این حوزه می‌تواند چشمگیر و مورد توجه باشد.

حسین کلانتری دبیر هیئت امنا و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز هم در این جلسه بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با ۵۴۲ عضو هیئت‌ علمی و حدود ۴۰ هزار دانشجوی شاغل به تحصیل، ۱۳۰ باب کارگاه و آزمایشگاه تخصصی مناسب، سراهای نوآوری با ۱۱۰ شرکت در حوزه‌های مختلف و استارت‌آپ، دانشکده مهارت و کارآفرینی، مرکز تحقیقات مدیریت بحران ریسک سوانح را دارد.

وی افزود: این دانشگاه با تأمین نیروهای انسانی ماهر و متخصص و براساس برنامه‌های تدوین شده در طرح پایش منطقه‌ای برای راه‌اندازی رشته‌های جدید مسئله‌محور منطقه‌ای در راستای برطرف کردن چالش‌ها و نیازمندی‌های منطقه‌ای و نیز تعامل و همکاری‌های مناسب درمورد برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت تخصصی، همایش‌ها، تولید محتوا، پذیرش دانشجویان خارجی و ایجاد سراهای مسئله‌محور و دانشکده‌های موضوعی حضور مشترک داشته باشد.

اکبر قنبری مدیرعامل فرودگاه پیام استان البرز نیز با اشاره به توانمندی ها و امکانات مناسب و اهداف تعیین شده از آمادگی برای پیوند با دانشگاه برای اجرای برنامه‌های آن مجموعه درباره تأمین نیروی کار متخصص و ماهر، توسعه زیرساخت‌ها، همکاری در حوزه گمرکات، فناوری و تبدیل شدن به قطب تولید موبایل، تبلت، تجهیزات الکترونیکی، تجهیزات هوایی و مشترکات در حوزه تأمین امنیت مواد غذایی و محصولات کشاورزی، جذب نخبگان علمی و دانشجویان خارجی با ایجاد پردیس‌های فناوری برای فعالیت در شرکت‌های دانش‌بینان و اشتغال‌آفرین اعلام آمادگی کرد.

به گزارش آنا در پایان مقرر شد کمیته‌های تخصصی مشترک در زمینه‌های مورد بحث تشکیل و نسبت به تنظیم سند اجرایی درباره تفاهمات دوجانبه تسریع شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا