طیب جعفری: کارآفرینان کسب و کارهای خرد در زنجان شناسنامه‌دار می‌شوند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به منظور تسهیل در حمایت‌ها و ارائه کمک‌های بیشتر، کارآفرینان کسب و کارهای خرد در این استان شناسنامه‌دار می‌شوند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، طیب جعفری، از شناسایی نقاط بحرانی اشتغال در استان‌ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و افزود: روی این نقاط تمرکز بیشتری داریم و تلاشمان این است که ظرفیت دستگاه‌های اجرایی را به سمت حل مشکل نقاط بحرانی اشتغال در استان هدایت کنیم.  

وی به تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار در استان اشاره کرد و ادامه داد: برای اشتغال های خرد و خانگی حدود ۵۰۰ نوع مجوز صادر می‌کنیم که با تسهیلگری های ایجاد شده، فرآیند صدور آنها در بازه زمانی سه روزه انجام می‌شود.

جعفری گفت: در دو سه ماه پایانی سال گذشته با تسهیل در فرآیندها، به اندازه کل سال مجوز کسب و کارهای خانگی در استان صادر کردیم.  

وی از انقعاد تفاهم نامه بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی استان برای ارائه خدمات مشاوره تخصصی به فعالان کسب و کارهای خانگی خبر داد و اظهار داشت: این خدمات که شامل خدمات بازاریابی نیز می شود برای افرادی که به راه اندازی کسب و کارهای خانگی و یا توسعه آنها اقدام می‌کنند، به صورت تخصصی ارائه می شود.  

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از تحقق هدف گذاری رشد اقتصادی ۸.۷ درصدی در استان از طریق ارتقای بهره وری پیش بینی شده است، گفت: مهمترین مولفه ارتقای بهره وری چه در واحدهای خرد و چه در واحدها و بنگاهای بزرگ تولیدی و صنعتی، مهارت آموزی نیروی کار و ارتقای این مهارت ها است.  

جعفری افزود: در این راستا خدمات آموزش مهارتی، هم از طریق مراکز آموزشی جوار کارگاه‌ها و هم از طریق مراکز فنی و حرفه ای در دستور کار است.  

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا