طیب جعفری: کارآفرینان کسب و کارهای خرد در زنجان شناسنامه‌دار می‌شوند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به منظور تسهیل در حمایت‌ها و ارائه کمک‌های بیشتر، کارآفرینان کسب و کارهای خرد در این استان شناسنامه‌دار می‌شوند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، طیب جعفری، از شناسایی نقاط بحرانی اشتغال در استان‌ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و افزود: روی این نقاط تمرکز بیشتری داریم و تلاشمان این است که ظرفیت دستگاه‌های اجرایی را به سمت حل مشکل نقاط بحرانی اشتغال در استان هدایت کنیم.  

وی به تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار در استان اشاره کرد و ادامه داد: برای اشتغال های خرد و خانگی حدود ۵۰۰ نوع مجوز صادر می‌کنیم که با تسهیلگری های ایجاد شده، فرآیند صدور آنها در بازه زمانی سه روزه انجام می‌شود.

جعفری گفت: در دو سه ماه پایانی سال گذشته با تسهیل در فرآیندها، به اندازه کل سال مجوز کسب و کارهای خانگی در استان صادر کردیم.  

وی از انقعاد تفاهم نامه بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی استان برای ارائه خدمات مشاوره تخصصی به فعالان کسب و کارهای خانگی خبر داد و اظهار داشت: این خدمات که شامل خدمات بازاریابی نیز می شود برای افرادی که به راه اندازی کسب و کارهای خانگی و یا توسعه آنها اقدام می‌کنند، به صورت تخصصی ارائه می شود.  

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از تحقق هدف گذاری رشد اقتصادی ۸.۷ درصدی در استان از طریق ارتقای بهره وری پیش بینی شده است، گفت: مهمترین مولفه ارتقای بهره وری چه در واحدهای خرد و چه در واحدها و بنگاهای بزرگ تولیدی و صنعتی، مهارت آموزی نیروی کار و ارتقای این مهارت ها است.  

جعفری افزود: در این راستا خدمات آموزش مهارتی، هم از طریق مراکز آموزشی جوار کارگاه‌ها و هم از طریق مراکز فنی و حرفه ای در دستور کار است.  

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا