علی رسولیان: شرکت‌های دانش‌بنیان بدون حضور در مزایده‌ها زمین با اقساط بلندمدت می‌گیرند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی گفت: برنامه‌ها و بسته مشخصی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده که اعلام خواهد شد برای همین منظور اولویت‌هایی در نظر گرفته شده که برای این شرکت‌ها در نظر خواهیم گرفت یکی از این اولویت‌ها آن است که نیاز این شرکت‌ها را برطرف کنیم و بدون حضور در مزایده‌ها زمین با اقساط بلندمدت در اختیار آنان قرار دهیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، علی رسولیان، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد: ۴۸ هکتار زمین در اختیار ۱۴۸ شرکت دانش‌بنیان قرار داده شده است در برنامه داریم تا شرکت‌های دانش‌بنیان بدون حضور در مزایده‌ها زمین با اقساط بلندمدت دریافت کنند.

رسولیان در حاشیه بازدید از واحدهای مستقر در شهرهای صنعتی قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه‌ها و بسته مشخصی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده که اعلام خواهد شد برای همین منظور اولویت‌هایی در نظر گرفته شده که برای این شرکت‌ها در نظر خواهیم گرفت یکی از این اولویت‌ها آن است که نیاز این شرکت‌ها را برطرف کنیم و بدون حضور در مزایده‌ها زمین با اقساط بلندمدت در اختیار آنان قرار دهیم.

وی ادامه داد: ۴۸ هکتار زمین در اختیار ۱۴۸ شرکت دانش‌بنیان قرار داده شده است. همچنین یکی از برنامه‌ها این است شرکت‌هایی که قصد و استعداد دانش‌بنیان شدن دارند با ارائه مشاوره به آنان کمک کنیم؛ در سطح کشور ۱۵۰۰ شرکت مستعد دانش‌بنیان شدن شناسایی شدند که از این تعداد ۷۰۰ شرکت مراحل اداری را طی کرده و مجوز دانش‌بنیان شدن را دریافت کردند و ۸۰۰ مورد نیز با طی مراحل موردنیاز مجوز دانش‌بنیان شدن را دریافت خواهند کرد.

معاون وزیر صمت اظهار کرد: شناسایی نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی کوچک که امکان تولید آن در کشور ندارد از دیگر اولویت‌های شهرک‌های صنعتی کشور است؛ ۱۶۰۰ نیاز فناورانه احصا و از این تعداد ۴۰۰ مورد آن رفع شده است که ۹۰ مورد آن مربوط به سال ۱۴۰۰ است.

وی خاطرنشان کرد: نهضت کارگاه‌سازی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز کردیم بر همین اساس ۱۴۰۰ واحد کوچک با کمک بخش صنایع کوچک ایجاد خواهد شد و در همین شهرک نیز تعدادی از این واحدها در حال ساخت است؛ این نهضت موجب می‌شود شرکت‌ها از این فرصت استفاده کنند. برنامه امسال این است که بیشتر از گذشته به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه کنیم و در این راستا واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی و توسعه شهرک‌های فناوری در دستور کار قرار دارد.

رسولیان اشاره کرد: واحدی که در آن قرار داریم از واحدهای راکد بود که توسط مسئولین استانی و ستاد تسهیل احیا شده است. یکی از سیاست‌های جدید دولت و رئیس‌جمهور طرح افزایش ظرفیت تولید واحدهای راکد است.

وی اعلام کرد: سال گذشته بر اساس دستور رئیس‌جمهور و برنامه وزارت صمت عارضه‌یابی از واحدهای تولیدی انجام و ۶۰ موضوع در واحدهای راکد احصا شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار کرد: سال گذشته برنامه احیای ۲۰۰۰ واحد را داشتیم که در پی آن ۲۰۶۷ واحد با کمک فعالین اقتصادی و ستاد تسهیل احیا و بیش از ۳۶ هزار نفر مشغول به کار شدند؛ پس از استقرار دولت سیزدهم ۱۳۲۰ واحد احیا و وارد چرخه شدند.

وی بیان کرد: سیاست امسال وزارت صمت احیای واحدهای راکد است که برنامه‌ریزی کردیم تا با کمک مشاورین، تیم‌های عارضه‌یابی و کمک ستاد تسهیل فعال شوند. افزایش ظرفیت تولید از دیگر برنامه‌های وزارت صمت است که ۳۳۰۰ واحد زیر ۵۰ درصد تولید را در کشور شناسایی کردیم. واحدهایی که ظرفیت خوبی دارند را هدف‌گذاری کردیم تا ظرفیت تولید این واحدها را افزایش دهیم.

رسولیان تأکید کرد: امسال بسته حمایتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان توسط وزارت صمت اعلام خواهد شد. ضمن اینکه سال گذشته هم اقداماتی در این راستا انجام شده است. نیازهای فناورانه بنگاه‌های تولیدی کشور را شناسایی خواهیم کرد و مواد اولیه‌ای که وارد کشور می‌شوند را در یک رویدادهای فن بازار عرضه خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: برهمین اساس ۱۶۰۰ نیاز فناورانه در کشور شناسایی شده و ۴۰۰ نیاز برآورده شده است که عمدتاً توسط شرکت‌های دانش‌بنیان بوده و در قالب پیمانکاری ارتباط خوبی بین بنگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برقرار کردیم. امیدواریم امسال هم بتوانیم مشوق‌های خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا