صدور ۱۱۰ پروانه دانشنماد برای تولیدات فناورانه در کشور

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرکل ارزیابی دفتر کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد از صدور ۱۱۰ پروانه دانشنماد برای تولیدات دانش‌بنیان خبر داد و گفت: این اقدام در سال گذشته با هدف توسعه بازار محصول و کالای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در سراسر کشور انجام شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «علی سعادتی» روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران در استان همدان اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بسته های حمایتی را تهیه و اجرا کرد که نتایج خوبی به دنبال داشت.

وی با تاکید بر تحقق شعار امسال، گفت: چتر حمایتی استاندار از مدت‌ها قبل بر سر تولیدات فناور و دانش‌بنیان گشوده شده و برای تسهیل در فروش و توسعه بازار این گروه از محصولات تلاش می کنیم.

 مدیرکل دفتر ارزیابی کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد همچنین از تهیه و تدوین چند استاندارد جدید در حوزه خدمات خبر داد و گفت: برخی از این استانداردها به مرحله اجرا رسیده و بخشی هنوز در مرحله تهیه و تدوین قرار دارند.

سعادتی خاطر نشان کرد: استاندارد خدمات آموزشی از آن دسته استانداردهای لازم در مدارس است که به همه زوایای تدریس از جمله محتوای آموزشی و شیوه تدریس در آن تعریف شده و به زودی به کرحله اجرا درخواهد آمد.

به گفته او، با ورود کشور به مرحله میانسالی نیاز به تدوین استاندارد خدمات رسانی به این قشر احساس می شد و از این رو تهیه استاندارد خدمات اجتماعی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی همچنین از تدوین استانداردهای خدمات پس از فروش لوازم خانگی خانگی و اتومبیل خبر داد و افزود: با افزایش قیمت این کالاها خریداران انتظار استاندارد سازی خدمات پس از فروش را دارند که ما هم به این نیاز لبیک گفتیم.

 مدیرکل دفتر ارزیابی کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد با اشاره به قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی گفت: در این قانون نقش استاندارد به صورت ناظر عالی خواهد بود و دستگاه های متولی صدور مجوز موظف به اجرای موازین استاندارد در واحدها و زیرمجموعه های خود هستند و ما را کمک و یاری بیشتری خواهند داد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا