حسین فتحی: ۱۵ هزار فرصت شغلی در آذربایجان‌شرقی ایجاد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته ۱۵ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد و در سال جاری برای ایجاد ۴۵ هزار فرصت شغلی برنامه ریزی شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، حسین فتحی، روز چهارشنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون انجمن های صنفی کارگری استان با بیان اینکه این اداره کل به عنوان قرارگاه هماهنگ کننده ایجاد فرصت های شغلی در استان تعیین شده است، افزود: تحقق این برنامه نیازمند همکاری و همراهی سایر دستگاه های اجرایی بوده و هدف این اداره کل در اشتغالزایی، تحقق اشتغال همراه با خلاقیت و کارآفرینی است.

وی با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی و تولیدی استان اظهار داشت: سال گذشته اعتراضاتی که در سطح جامعه کارگری رخ داد هیچکدام مربوط به مسایل تعویق در پرداخت حقوق نبود و این خود یک گام بزرگ محسوب می شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه برخی از اعتراضات کارگری سال گذشته بیشتر ناشی از مسایل معیشتی و اقتصاد کلان بود، گفت: بخش دیگری از آن ها نیز مربوط به مسایل اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بوده که با تلاش و همکاری های انجام شده در اجرای این طرح در سطح واحدهای صنعتی و تولیدی ۷۰۰ برابر رشد حاصل شد.

فتحی، با اشاره به حضور تشکل های کارگری قوی، متعهد و آشنا به قوانین ادامه داد: حضور این تشکل ها از جمله کانون انجمن های صنفی کارگران استان به عنوان زبان گویای جامعه کارگری توانستند با یک هدف مشترک که همانا دفاع از حقوق جامعه کارگری و بازنشستگی بود یاریگر اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی باشند.

دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: آرامش حاکم بر واحدهای صنعتی و تولیدی استان نتیجه مدیریت هوشمندانه در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

ناصر چمنی، افزود: تشکیل کمیته واکنش های سریع کارگری از اقدامات خوب انجام شده در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی بوده که در این کمیته هر معضل موجود در واحدهای صنعتی سریعا رصد و قبل از تبدیل به بحران حاد مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: در نتیجه تشکیل این کمیته هر کارگری حتی می تواند در برگ ساده بدون نام و نشان مشکلات واحد خود را اعلام و این کمیته پس از صحت آن را در دستور کار قرار می دهد.

چمنی، با اشاره به شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: بررسی فرامین معظم له در این زمینه به خوبی نشان می دهد ایشان به مسایل اقتصادی و تولیدی که کارگران در خط مقدم آن قرار دارند توجه خاصی داشته اند و صرف نظر از رویکرد سیاسی دولت ها  اگر طی این سال ها تنها بخشی از این فرامین به جدیت مورد توجه قرار می گرفت کشور با این همه مشکلات معیشتی و اقتصادی روبه‌رو نبود.

به گزارش ایرنا، در این نشست هریک از اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون انجمن‌های صنفی کارگران آذربایجان شرقی نقطه نظرات خود را ارایه کردند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا