قرارگاه تحقق شعار سال در دانشگاه امام خمینی(ره) تشکیل خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) گفت: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال، قرارگاه استانی فناوری و تولید دانش بنیان در این دانشگاه به منظور رصد نیازها و مسائل منطقه‌ای و ملی شکل خواهد گرفت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، سید علی قاسم زاده روز چهارشنبه در خصوص شعار تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، اظهار داشت: انتخاب هوشمندانه شعار سال فرصتی کم نظیر برای دانشگاه‌ها برای حضور جدی در صنعت و جامعه است.

وی گفت:انتخاب این شعار از یک سو نشانه اعتماد مقام معظم رهبری به دانشگاه ها و حمایت ویژه ایشان از دانشمندان را نشان می دهد و از دیگر سو موجب ورود جدی دانشگاه ها به عرصه صنعت و اقتصاد می شود و مقاومت صنایع را از ورود دانشگاه ها به حوزه تولید از بین می برد.

این مسوول ادامه داد: دانشگاه ها سالهاست که با تاسیس مراکز رشد و فناوری و کارآفرین به سوی دانشگاه های نسل سوم و چهارم در حال حرکت هستند و قطعا با امکانات و توانمندی ها و خلاقیت اندیشمندان و پژوهشگران خود می توانند مشکلات تولید کشور را حل کنند و مراکز صنعتی را از رویکرد سنتی و تولید معمول و مشابه مکرر دور سازند.

وی گفت: قطعا ورود دانشگاه ها و پژوهشگران زمینه تبدیل ایده به ثروت و پس از آن تولید به روز و کیفی و در نتیجه تحول اساسی و بنیادین را مهیا می کند.

دانشگاه امام محوری برای رفع مشکلات و نیازهای اصلی صنایع استان است

قاسم زاده با بیان اینکه استان قزوین به سبب ماهیت صنعتی و فرهنگی آن فرصتی کم نظیر برای ورود دانشمندان و پژوهشگران ایجاد کرده است، افزود: امیدواریم با فرمان مقام معظم  رهبری امکان مشارکت جدی و فعالانه دانشگاه ها در تولید دانش بنیاد بیش از پیش شکل بگیرد.

وی گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان دانشگاه جامع معین استان با دارا بودن آزمایشگاه‌های به روز و بسیار کم نظیر و ظرفیت نیروی انسانی خلاق، ماهر و اندیشمند و دارا بودن مرکز رشد و فناوری و کارآفرینی و استقرار شرکت های دانش بنیاد در کنار حضور مقتدرانه پارک علم و فناوری استان و توفیقات انجام پروژه های بزرگ در صنایع استان می تواند محور رفع مشکلات و نیازها و مساله های اصلی صنایع استان باشد.

تشکیل قرارگاه استانی فناوری و تولید دانش بنیان در دانشگاه امام

وی بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال و بنا بر همین ضرورت، تصمیم گرفتیم  قرارگاه و ستاد استانی فناوری و تولید دانش بنیان در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برای رصد نیازها و مسائل منطقه ای و ملی شکل بگیرد که ساختار این قرارگاه با اعضای حقوقی و حقیقی شروع به کار خواهد کرد.

قاسم زاده گفت:امیدواریم با همت پژوهشگران و اعضای ستاد و حمایت و همکاری مدیران ارشد استان، این قرارگاه نقش خود را در تحقق دغدغه نظام و رهبری و حل مسائل صنعتی استان و کشور فعالانه ایفا کند و در سایه ستاد اقتصاد دانش بنیاد که از سوی وزارت کشور و وزارت علوم ابلاغ شده با محوریت استاندار انجام وظیفه کند.

تولید دانش بنیاد و کارآفرین می تواند تولید ناخالص داخلی را به سرعت افزایش دهد

سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اضافه کرد: متاسفانه مطابق آخرین آمارها کمتر از یک درصد از تولید اقتصادی کشور دانش بنیاد است درحالیکه تولید دانش بنیاد و کارآفرین می تواند تولید ناخالص داخلی را در یک بازه زمانی مشخص به سرعت افزایش دهد.

وی گفت: درحقیقت شاخص جی دی پی (تولید ناخالص داخلی) براساس تولیدات نهایی  منطقه یا جغرافیایی خاص تعیین می شود و قطعا تقویت این گونه تولیدات باعث افزایش سطح رفاه و درآمد خانواده ها می شود.

قاسم زاده افزود: تولیدی که بنای دانش بنیاد داشته باشد کشور را مطابق شاخص جی دی پی از فعالیت های غیرمجاز، غیرقانونی، سطحی و کلیشه ای دور می کند و به تولید کننده ها کمک خواهد کرد مطابق نیاز روز مشتریان عمل کنند و پسند و ناپسند آنها را درنظر بگیرند، در سایه چنین فضایی و چنین بازاری، رقابت موجب افزایش کیفیت کالاها و خدمات می شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا